Relaks Odpoczywanie na pufach jest zdrowe dla kręgosłupa

Odpoczywanie na pufach jest zdrowe dla kręgosłupa

Pufy są meblami wielofunkcyjnymi. Można na nich nie tylko odpoczywać, lecz także pracować. Wykorzystuje się je także w rehabilitacji. Ich największą zaletą jest wspieranie kręgosłupa podczas siedzenia.

Pufy głównie wykorzystuje się w strefach relaksu. Jednak mogą być również zastosowane w przychodniach i w domu. Leżenie czy siedzenia na pufach bardzo dobrze działa na kręgosłup.

– Granulat w pufach układa się pod wpływem pozycji, jaką przyjmiemy. W związku z tym podpiera każdy centymetr kręgosłupa. Są idealne dla ludzi, którzy w pracy długo stoją bądź siedzą w jednej pozycji – tu możemy zająć kilka pozycji, ale każdy centymetr naszego ciała jest podparty – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle projektantka marki MIUKI Agnieszka Kwiecińska.

W związku z tym, że pufy podpierają kręgosłup, mogą być również zastosowane w rehabilitacji. Siedzi się na nich wygodniej niż na krześle, dlatego są również dobrą propozycją dla osób niepełnosprawnych.

Pufy relaksujące

– Pufy sprawdzają się również w pewnym stopniu niepełnosprawności, kiedy dzieci muszą leżeć w różnych pozycjach i właśnie nie mogą z tego spadać. Przez to, że w pufach jest granulat, one się bardzo dobrze układają i są takim podparciem dla całego ciała – tłumaczy Kwiecińska

Oprócz miejsc publicznych pufy można śmiało wykorzystać w domu jako funkcjonalny mebel. Z puf chętnie korzystają kobiety w ciąży. Później wykorzystują je jako miejsce, w którym karmi się noworodka piersią. Pufy łatwo się przenosi, ponieważ są lekkie, a także dzięki swoim wzorom i kolorom stanowią idealny dodatek do wnętrza.

– To nie jest ciężki mebel, który zajmuje powierzchnię. Natomiast można w nim uczyć się długimi godzinami i czytać lektury, a również spędzać w nich czas po prostu odpoczywając i marząc o różnych rzeczach albo plotkując z koleżanką w wolnym czasie – zapewnia projektantka.

Źródło: lifestyle.newseria.pl

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl