Aranżacja w stylu skandynawskim – jak wykończyć wnętrze?

Królujące w przestrzeni szarości, beże i biele; prostota konstrukcji, zwarte były, nieskomplikowane kształty – cechy te są charakterystyczne dla najpopularniejszego ostatnimi czasy stylu skandynawskiego. Hit, aranżacyjny trend – tak w kuluarach mówią o nim projektanci wnętrz. Uwielbia kombinacje z naturalnymi materiałami – bawełna, drewno, kamień i len to jego najwięksi sprzymierzeńcy. Połączenie elegancji, stylu i wdzięku pragnie podbić Twoje serce. Jeśli zastanawiasz się, jak wykończyć wnętrze w stylu wprost ze Skandynawii, to wiedz, że dobrze trafiłeś!
Jakie są cechy stylu skandynawskiego?
We wstępie nakreśliliśmy już najważniejsze cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego. Niemniej jednak to nie koniec jego zalet. Skandynawia jest publicznym wrogiem numer jeden przepychu – we wnętrzach dominuje natomiast nowoczesny wydźwięk minimalizmu. Elementy ozdobne? Owszem chętnie pojawiają się, jednakże w bardzo prostej formie, wręcz oszczędnej.
Słynna zasada „mniej znaczy więcej” szczególnie odnajduje się pośród uniwersalności przestrzeni. Kolorowe ściany, krzykliwe dodatki skutecznie zostały wyparte poprzez różne odcienie bieli. Barwa ta zaliczana do podstawowego i jakże pięknego kanonu kolorów chętnie łączy się ze stonowanymi odcieniami szarości. Niekiedy szalone dusze, które pragną dopasować się do aktualnych trendów, stawiają na połączenia szarości, bieli i pudrowych odcieni różu lub błękitu.
Innowacyjne rozwiązania
Styl skandynawski reprezentuje również współczesność. Dlaczego? Chętnie odnajduje się pośród innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich są nowoczesne lampy Azzardo.com.pl, których umiłowaniem jest prostota, ład i harmonia. Zwarte kształty i innowacyjne kompozycje sprawiają, iż chętnie odnajdują się w przestrzennym salonie, przytulnej kuchni, czy przedpokoju.
Oświetlenie stanowi ważny punkt każdego pomieszczenia, ponieważ to dzięki niemu budujemy charakter danej przestrzeni – tworzymy klimat, kreujemy wspaniały nastrój. W związku z tym nie należy zapominać o odpowiednich lampach, które obok innowacyjnego wyglądu są niezwykle praktyczne. Dzięki tym cechom tworzą zgrany duet ze stylem skandynawskim. Ponadto rozjaśnianie danych pomieszczeń powoduje, iż malutkie, wręcz ciasne wnętrza, stają się optycznie większe – prezentują się naturalnie, są przestronne.
Uwielbienie prostoty
Styl skandynawski jest chętnie wdrażany do przestrzeni zamieszkiwanej przez domowników miłujących proekologiczny styl życia. Wynika to z faktu, iż wykorzystywane do aranżacji materiały są niezwykle naturalne – wykonują ukłon w kierunku środowiska naturalnego. Zazwyczaj elementy wyposażenia powstają w procesie recyklingu, dzięki czemu ich ponowne wykorzystanie nabiera jeszcze większego znaczenia.
W domkach rodem ze Skandynawii dominuje kamień, cegła, a przede wszystkim drewno. Gładkie płytki w kuchni, czy tapety w salonie z powodzeniem zastępowane są okładzinami cegłopodobnymi, które przyjmują postać lekkich płytek gipsowych. Co ciekawe, producenci, ułatwiając ich montaż, wprowadzili na rynek płytki cegłopodobne z gotową fugą (nie wymagają spoinowania).
Materiał zewnętrzny
Warto zobaczyć
Wyjazdy zagraniczne - wynajem samochodu
Liczba fuzji i przejęć na polskim rynku będzie...