Marketing i reklama Druki Akcydensowe - czym są i gdzie je kupić?

Druki Akcydensowe - czym są i gdzie je kupić?

Z drukami akcydensowymi stykamy się wszyscy na co dzień, nawet jeśli o tym nie wiemy. Ta tajemnicza nazwa może być myląca, ponieważ druki akcydensowe są naprawdę powszechne, a należą do nich między innymi druczki pocztowe, wizytówki czy ulotki. Niektóre z nich można zamówić w zasadzie jedynie w drukarni i na specjalne zamówienie. Inne produkty tego rodzaju dostępne są w sklepach i hurtowniach papierniczych, ponieważ przydają się w biurach. Co warto wiedzieć na ich temat? 

Druki Akcydensowe - czym dokładnie są? 

Akcydensem w poligrafii nazywamy taki wyrób poligraficzny, który nie jest książką, czasopismem, ani zadrukowanym opakowaniem. Samo słowo pochodzi od wyrazu "accidens", co po łacinie znaczy tyle co "coś przypadkowego". Chociaż obecnie nie możemy tego rodzaju rzeczy w żadnej mierze uznać za przypadkowe, nazwa pozostała, a do druków akcydensowych zaliczamy naprawdę wiele różnych elementów - wizytówki, afisze, katalogi, legitymacje, mandaty, świadectwa, mapy, etykiety i inne. 

Druki Akcydensowe - rodzaje druków

Akcydensy dzielą się na informacyjne, manipulacyjne, opakowaniowe, przemysłowe oraz wydawnicze. Do tego pierwszego rodzaju zaliczamy między innymi wymienione wcześniej ulotki, wizytówki, plakaty, cenniki czy programy. Do wersji manipulacyjnych zaliczamy te, które znajdują zastosowanie przy czynnościach urzędowych. Są przydatne w każdej firmie, ponieważ w tej grupie znajdują się także i umowy. Wszystkie oficjalne dokumenty, bilety, banknoty, formularze czy papiery wartościowe to właśnie akcydensy manipulacyjne. W grupie akcydensów opakowaniowych znajdziemy etykiety, metki czy obwoluty. Z kolei w grupie przemysłowej na przykład kalkomanie, a w wydawniczej mapy czy nuty. Do grona druków akcydensowych zalicza się w zasadzie wszystkie drobne wyroby poligraficzne.

Druki Akcydensowe - gdzie je kupić?

Do swojego biura można kupić w tej chwili wszystko, co jest potrzebne. Wybór jest ogromny, dlatego każda firma może być doskonale wyposażona. Powinna zresztą taka być, jeśli pracujące w niej osoby mają należycie wykonywać swoje obowiązki. W tym momencie można zamówić wszystkie potrzebne produkty w jednym miejscu. Oczywiście, nadają się do tego sklepy stacjonarne, ale o wiele wygodniej jest skorzystać ze sklepu internetowego. Dzięki temu można zamówić wszystko w dogodnej chwili, przejrzeć wszystkie dostępne towary i zdecydować się na to, co szczególnie kogoś zainteresowało. Przeglądając asortyment można zresztą przypomnieć sobie jeszcze o czymś ważnym, albo dostrzec jakiś ciekawy produkt, którego nie było w firmie, ale który może się przydać. W sklepie internetowym Alibiuro można znaleźć wszystkie produkty, które przydadzą się w biurze - także i druki akcydensowe. Ewidencja sprzedaży, dziennik budowy, polecenie księgowania, ewidencja przychodów, wniosek o udzielenie urlopu, raport kasowy, dowód wpłaty - to tylko niektóre produkty, jakie można tam znaleźć. Druki akcydensowe znajdują się w dziale "Kalendarze i druki". Asortyment sklepu jest bardzo obszerny, więc zamówienie może być kompletne. W sklepie można kupić akcesoria komputerowe, artykuły biurowe, papiernicze, ale także i spożywcze, potrzebne w każdym biurze. 

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl