Dom Dekoracje dla domu DIY (Do-It-Yourself) - pomysły i inspiracje

Dekoracje dla domu DIY (Do-It-Yourself) - pomysły i inspiracje

Czy dekoracje do domu muszą być drogie? Jeśli chcemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego, wcale nie musi to dużo kosztować. Aby stworzyć niepowtarzalny klimat w swoim mieszkaniu lub domu, wystarczy trochę kreatywności i kilka starych bibelotów. Zrób własne dekoracje do domu i zaoszczędź pieniądze. Oto kilka przykładów dekoracji DIY dla Twojego domu.

Ręcznie malowany obraz

Nie musisz być Picassem, aby stworzyć swój własny obraz. Będziesz potrzebować płótna, sztalugi i farb do płótna, aby to zrobić. Na Youtube można znaleźć instrukcje dotyczące wykonania własnego obrazu. Nie muszą to być od razu gotowe dzieła sztuki. Sztuka surrealistyczna ma wiele możliwości. Dziś to, co kiedyś było bohomazem, który musi zostać zniszczony, teraz jest sztuką.

Za pomocą pędzla można wyrazić siebie za pomocą prostych kropek, kresek i kleksów. Można też puścić wodze fantazji. Niekoniecznie trzeba od razu kupować cały potrzebny sprzęt.

Potrzebny będzie kawałek sklejki lub grubej tektury. Należy go pokryć farbami akrylowymi, białą farbą i pędzlem. Ten wyjątkowy obraz z pewnością przyciągnie uwagę Twoich znajomych.

Wykorzystaj bibułę i kolorowe papiery

Istnieje wiele opcji tworzenia DIY z kolorowego papieru, serwetek i bibuły. Jako dekoracje możesz wykorzystać kilka gałązek, które zebrałaś ze spaceru. Aby stworzyć wiosenną atmosferę w domu, wystarczy wyciąć małe wiosenne kwiaty i przykleić je do gałązek. Gałązki możemy pomalować farbami przy odrobinie kreatywności.

Dla miłośników origami polecam kolorowy papier. Można je wykonać osobno lub połączyć klejem, tworząc efektowną dekorację na szafkę lub ścianę.

Z kawałków bibuły i kolorowych serwetek można zrobić fantazyjne girlandy, np. nad łóżkiem w sypialni. Więcej pomysłów na dekoracje DIY znajdziesz na https://dekoracjediy.pl/

Pojemniki na różne przedmioty

Pudełka po butach mogą być wykorzystane jako dekoracje DIY do przechowywania kosmetyków, takich jak makijaż, na toaletce w sypialni lub łazience. Nie musisz wydawać dużo na drogie torby kosmetyczne lub przybory. Możesz zrobić swoje własne opakowanie. Jest to projekt dla całej rodziny. Będziesz potrzebować farb plakatowych, sznurka, bibuły, kolorowego papieru lub kawałka materiału, aby ozdobić to pudełko.

Każdy przedmiot, który mamy w domu może się przydać. Z takich pudełek można zrobić dekoracje do sypialni DIY, np. kosze do przechowywania różnych elementów pasmanterii. W sypialni mogą służyć również jako garderoba na rzeczy osobiste.

Dekoracje DIY z wykorzystaniem słoików

Słoiki to wdzięczny przedmiot, który można wykorzystać w wielu miejscach w domu lub mieszkaniu. Potrzeba do tego jedynie odrobiny kreatywności. Łatwo je znaleźć w każdym domu, co jest dodatkowym atutem. Ze słoików można zrobić ekologiczne świeczniki w stylu IKEA lub pomalować je, tworząc lampiony. Do środka wkłada się wtedy lampki LED lub świeczki, tworząc niepowtarzalny klimat, zwłaszcza w nocy.

Z pustych butelek i słoików możemy też zrobić piękne wazony na kwiaty. Do dziś pamiętam, gdy jako dzieci byliśmy na zajęciach ZPT, butelki po oranżadzie były oblepiane kolorową plasteliną. W tym przypadku możliwości jest wiele.

Dekoracje DIY w szkle

Rolki po papierze toaletowym

Choć ta dekoracja jest bardzo niedroga, to wymaga trochę czasu. Aby stworzyć piękne kwiatowe ozdoby na ścianach, wystarczy zebrać rolki papieru toaletowego, nożyczki, klej i klej (najlepiej do tapet). Taką kompozycję warto na koniec pomalować sprayem.

Zrób swój własny abażur!

To zadanie wymaga sporej kreatywności, ale opłaca się. Zrób własną oprawę świetlną zamiast kupować ją w sklepie. Ta dekoracja DIY może spodobać się wszystkim. Do wykonania tej dekoracji możesz wykorzystać papier, sznurek, stare materiały i drut, a nawet pióra. Abażur wykonany z ptasich piór to ciekawy projekt.

Łatwo jest zrobić kopułę z tektury, a następnie przykleić do niej ptasie pióra. W ten sposób powstaje gotowa oprawa świetlna, którą można wykorzystać w każdym pomieszczeniu, w tym w sypialni, salonie czy pokoju dziecka.

Metalowe pojemniki na żywność

Czasami warto zachować metalowe puszki po herbacie, konserwach i innych produktach. Można z nich zrobić pojemniki, które posłużą do przechowywania produktów sypkich, przypraw i innych rzeczy. Można je wtedy umyć i pomalować sprayem lub okleić taśmą klejącą.

Dekoracje z kwiatów DIY

Makrama wykonana ze sznurka to wdzięczny motyw. Bardzo modne jest wieszanie kwiatów w ładnych koszyczkach wykonanych z polaru. Wystarczy nawet zwykły sznurek lub modelina, aby stworzyć w domu ozdobną i funkcjonalną zawieszkę z kwiatów. W internecie można znaleźć wiele przykładów i instrukcji jak zapleść kwiatową makramę.

Jeśli samodzielnie wykonasz dekoracje do domu, nie muszą być one kosztowne. Masz już większość materiałów, których potrzebujesz, aby stworzyć piękne dekoracje z przedmiotów codziennego użytku.

Możemy też zaangażować w to całą rodzinę. Będą się dobrze bawić i czuć dumę, że to oni je zrobili.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl