Motoryzacja Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – sprawdź, czy masz odpowiednią ochronę

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych – sprawdź, czy masz odpowiednią ochronę

Od rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych może zakręcić się w głowie. W jakiej sytuacji możemy liczyć na zwrot pieniędzy za uszkodzenie ubezpieczonego bagażu? Jaka polisa daje gwarancję rekompensaty finansowej w razie kradzieży pojazdu? Zobacz, na jaką ochronę możesz liczyć!

Ubezpieczenie obowiązkowe dla każdego kierowcy

  • Ubezpieczenie OC – jest to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu. Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC, ponieważ za jego brak grożą wysokie kary finansowe (nawet do kilku tysięcy złotych). Aktualna polisa OC to gwarancja pokrycia przez ubezpieczyciela szkód wyrządzonych osobom trzecim, powstałych na przykład w wyniku wypadku lub kolizji. Ubezpieczenie OC wykupione w Polsce, obowiązuje w większości państw europejskich. Jeśli jednak planujemy samochodową wycieczkę po Albanii, Bośni i Hercegowinie, Turcji, Tunezji, Ukrainie czy Białorusi, musimy wyrobić tzw. Zieloną Kartę.

Dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne

  • Ubezpieczenie AC (Autocasco) – jedno z najpopularniejszych dobrowolnych ubezpieczeń zapewniające ochronę przed kradzieżą pojazdu, działaniem osób trzecich i sił przyrody oraz uszkodzeniem lub zniszczeniem pojazdu w wyniku wypadku lub kolizji, do której doszło z winy poszkodowanego.
  • Minicasco – polisa, która może zapewniać podobną ochronę jak Autocasco, z tą różnicą, że odszkodowanie uzyskasz wyłącznie wtedy, gdy Twój pojazd zostanie skradziony lub naprawa uszkodzeń przekroczy 70% jego wartości rynkowej.
  • Auto Pomoc (Assistance) – w zależności od wybranego pakietu, możesz liczyć na pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów holowania i naprawy pojazdu w razie awarii, kolizji lub uszkodzenia auta w wyniku działania sił przyrody lub osób trzecich.
  • Ubezpieczenie szyb – zapewnia poszkodowanemu naprawę lub wymianę szyby uszkodzonej w wyniku kolizji, zderzenia, aktu wandalizmu oraz działania sił przyrody lub czynnika termicznego (np. pożaru auta).
  • Ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) kierowcy oraz pasażerów – ubezpieczenie zapewniające wypłatę świadczenia, na przykład w wyniku zgonu Ubezpieczonego lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez kierowcę oraz pasażerów w następstwie nieszczęśliwego wypadku.
  • Ubezpieczenie bagażu – jeśli Twój bagaż zostanie uszkodzony lub całkowicie zniszczony w wyniku działania sił przyrody bądź zderzenia z innym pojazdem, osobą, zwierzęciem czy przedmiotem, możesz liczyć na zwrot kosztów ubezpieczenia.

Dodatkowe ubezpieczenia stanowią parasol ochronny w razie wypadku, kolizji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, o które nietrudno na drogach. Zanim zdecydujesz się na któreś z ubezpieczeń, skorzystaj z dostępnych w internecie porównywarek lub kalkulatorów. Pamiętaj, że zakres dodatkowych ubezpieczeń może się różnić w zależności od ubezpieczyciela. Z ofertą mtu24.pl zapoznasz sie pod tym adresem - www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne.

 

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl