Relaks Smutna historia odejścia Heatha Ledgera. Miał obsesję na punkcie Jokera?

Smutna historia odejścia Heatha Ledgera. Miał obsesję na punkcie Jokera?

Był charyzmatyczny, utalentowany, przystojny i oddany swojej pracy. Od najmłodszych lat Heath Ledger marzył o tym, by zostać aktorem. Nie mógł przewidzieć, że jego popularność sprawi, że straci zdrowie i psychikę. Aktorstwo stanie się nałogiem, który sprawi, że stanie się ważniejszy od rodziny, jedzenia czy snu. Ledger był pochłonięty pracą nad filmem i wchodząc na plan zapominał o wszystkim innym. Zażywał leki uspokajające, aby ukoić swoje niespokojne nerwy.

Heath Ledger od najmłodszych lat wiedział, czego chce. W wieku 16 lat rzucił szkołę i wyjechał do Sidney w Australii, aby spróbować swoich sił w aktorstwie. Szybko zdał sobie sprawę, że ryzyko, które podjął było warte zachodu i na początku lat 90-tych miał już na koncie małe role w australijskich programach telewizyjnych. Kilka lat później Heath Ledger przeniósł się do Ameryki. Szybko awansował do pierwszej ligi hollywoodzkich gwiazd. Dzięki roli w filmie "Zakochana złośnica" stał się wzorem do naśladowania dla nastoletnich dziewcząt. Nagła popularność nie wyszła mu jednak na dobre. Ledger nie tylko uzależnił się od środków uspokajających i narkotyków, ale też zmieniał kobiety jak rękawiczki. Ale wszystko można mu było wybaczyć. Prawdziwe zdolności aktorskie pokazał w 2005 roku, kiedy w filmie "Tajemnica Brokeback Mountain" zagrał kowboja geja. Za tę kreację otrzymał nominację do Oscara.

Więcej na temat filmografii przeczytasz na stronie https://spokeo.pl/filmografia

Joker

Czy ta rola go zabiła?

Heath Ledger spędził najwięcej czasu nad rolą Jokera w "The Dark Knight". Stracił życie podczas przygotowań do zagrania ikonicznego złoczyńcy z komiksów o Batmanie. 28-letni wówczas aktor miał podobno obsesję na punkcie Jokera. Jak podają amerykańskie media, był tak zapalony do pracy na planie, że nie mógł myśleć o niczym innym. Heath Ledger został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu na Manhattanie przez gosposię na pół roku przed premierą filmu. Przybyła na miejsce policja znalazła przy łóżku aktora tabletki nasenne i środki uspokajające. Śmierć została przypisana stopniowemu gromadzeniu się w organizmie sześciu leków na receptę, według zespołu medycyny sądowej. Dziennikarzom jednej z amerykańskich gazet udało się dotrzeć do policjantów na miejscu śmierci Ledgera.

Całe mieszkanie aktora było pokryte plakatami z podobizną Jokera. Na ścianach wisiały kwestie, o których wspominał w filmie. W miejscu zdarzenia znajdowały się nawet ślady krwi. Ten widok podobno tak bardzo wstrząsnął policjantami, że zasięgnęli porady psychologa. - On był na krawędzi. Po śmierci przyjaciele wspominali, że był pełen energii i kreatywności. W takim stanie człowiek nie potrzebuje snu. Mówili, że prawie w ogóle nie kładł się spać. Heath Ledger oddał wszystko, by stać się Jokerem. Przez kilka miesięcy był odizolowany od świata zewnętrznego i prawie stracił przytomność, gdy zamknął się w swoim mieszkaniu. Za rolę Jokera Heath Ledger został pośmiertnie uhonorowany Oscarem w 2009 roku. Za swój sukces zapłacił najwyższą cenę.

Więcej znajdziesz na https://spokeo.pl/

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl