Dom Przegląd najważniejszych mebli w pokoju noworodka

Przegląd najważniejszych mebli w pokoju noworodka

Wybór mebli do pokoju dziecięcego nie jest prostym zadaniem i wielu rodziców przyznaje, że jego realizacja jest co najmniej problematyczna. Nie zawsze pomocny okazuje się przy tym bogaty wybór, z jakiego możemy korzystać, choć trudno narzekać na to, że możemy cieszyć się zarówno klasycznymi meblami, jak i tymi, które rosną razem z naszym dzieckiem. Jeśli nasz wybór okaże się trafny, możemy mieć pewność, że meble będą służyły dzieciom jeszcze przez wiele lat. Mając to na uwadze warto dołożyć starań, aby ich stylistyka była maksymalnie neutralna, dziecko wcale nie musi mieć bowiem gustu, który nie będzie się zmieniał przez lata. Nie można też zapominać o tym, jak duże znaczenie ma bezpieczeństwo mebli w dziecięcym pokoju, a także łatwość i adaptacji do specyficznego przecież wnętrza. Sprawdź, co mówią specjaliści z decoboards.pl

Łóżka dla dzieci - jakie łóżeczko dla noworodka?

Jeśli nasze dziecko dopiero przyszło na świat, możemy zdecydować się na jedną z kilku opcji. Meble mogą być dobierane pojedynczo, choć nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby kupić od razu cały zestaw gotowych rozwiązań. Ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza, choć to samodzielne komponowanie mebli stwarza nam większe możliwości aranżacyjne. Oczywiście, sam wystrój pokoju bardzo małego dziecka również nie musi być przypadkowy. Powinniśmy mieć na uwadze to, że będą one oddziaływać tak na humor, jak i na sen malucha. Psychologowie potwierdzają już choćby to, że tonacja mebli może wpływać na apetyt dziecka, a przecież zależności tego rodzaju jest znacznie więcej. Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć na pytanie o to, który mebel w dziecięcym pokoju jest najważniejszy, musielibyśmy w pierwszej kolejności wskazać na łóżeczko i rolę, jaką ma ono do spełnienia. Już choćby dlatego wybór łóżeczka powinien być przyszłościowy i uwzględniać takie elementy, jak choćby regulacja wysokości ułożenia materaca. Łóżko dla bardzo małego dziecka musi być też wyposażone w specjalne barierki, które będą chronić malucha przed wyślizgnięciem się z materaca.

Zestawy Mebli Dla Dzieci

Kojce i przewijaki dla niemowląt

Najpopularniejsze z łóżeczek to bez wątpienia te, których wymiary wynoszą 120 na 60 centymetrów. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że każdy inny wymiar jest automatycznie uznawany za mniej właściwy. Innym ciekawym rozwiązaniem jest kojec pełniący wiele funkcji i sprawdzający się tak w przypadku niemowlaka, jak i dziecka dwuletniego. Kojce są dziś w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej nietypowe potrzeby rodziców. Normą stają się więc systemy wibracji, dzięki którym dzieci można łatwo uspokoić oraz zdejmowane przewijaki. Ciekawym rozwiązaniem jest też kojec wyposażony w lampkę nocną oraz zestaw muzyczny pozwalający dziecku szybciej zapaść w sen. Oczywiście, nie powinniśmy zapominać o tym, że dzieci bardzo szybko rosną. Jeśli więc nie chcemy zmieniać łóżeczka zbyt szybko, powinniśmy poświęcić jak najwięcej uwagi jego wymiarom. Tu szczególnie interesującym rozwiązaniem wydaje się łóżko wyposażone w możliwość regulowania wysokości, na jakiej znajduje się materac. Może ono służyć nie tylko noworodkowi, ale również dziecku, które staje na dwóch nogach bez większego wysiłku. Ważnym elementem pokoju niemowlaka niezmiennie pozostaje również przewijak. Coraz częściej można go kupić w zestawie z łóżkiem, jeśli jednak nie mamy do czynienia z takim modelem, wskazane jest pomyślenie o przewijaku mocowanym na komodzie. Ta ostatnia również jest ważnym elementem wyposażenia, rozwiązuje bowiem problem, jakim jest przechowywanie pieluch, ubrań oraz szeregu innych akcesoriów, których nie jest wcale mało, choć samo dziecko jest jeszcze malutkie. Warto pamiętać też o własnej wygodzie i zainwestować w fotel do karmienia.

Więcej informacji znajdziesz na: lodzkiemapomysl.pl

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl