Dom Jakie meble są najlepsze do małej kuchni? Pomysły, inspiracje i wskazówki

Jakie meble są najlepsze do małej kuchni? Pomysły, inspiracje i wskazówki

Należy pamiętać, że mała kuchnia w bloku raczej nie charakteryzowała się funkcjonalnością i pięknym wyglądem. Miała tam służyć podstawowym potrzebom osób wynajmujących lub kupujących mieszkanie. Jak uczynić wnętrze funkcjonalnym dzięki meblom kuchennym Proponujemy kilka pomysłów na to, jak urządzić taką przestrzeń.

Małe kuchnie - trudne do umeblowania

Jak wybrać meble do małej kuchni w bloku? Z reguły są one takie same jak te do dużej kuchni. Mała przestrzeń będzie wymagała starannego doboru szafek, półek i blatów, a także sprzętu AGD. W takich wnętrzach świetnie sprawdzą się meble na wymiar. Są one szczególnie przydatne w małych kuchniach, w których ważny jest każdy centymetr przestrzeni, a praktyczne rozwiązania są kluczowe. Można je uzyskać we współpracy z wykwalifikowanym projektantem i stolarzem.

Jakie meble są najlepsze do małej kuchni? Wszystko zależy od ergonomii

Najlepsze meble kuchenne powinny być tak dobrane, aby pozwalały na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dotyczy to nawet małych kuchni. Należy tak dobrać szafki, blaty i inne meble, aby można było wydzielić główne strefy kuchni.

 • Przechowywanie - Nawet mała kuchnia powinna mieć wystarczająco dużo miejsca w szafkach do przechowywania małych urządzeń i przyborów kuchennych. Te zabudowane nie pozostawiają wiele miejsca na przybory, których rzadko używamy i inne przedmioty.
 • Zapasy - Kawa, herbata, kasza cukier i inne produkty, na które jest duże zapotrzebowanie w kuchni, muszą być dostępne. Dobra lokalizacja to w pobliżu wejścia do małej kuchni w bloku.
 • Zmywanie naczyń - to również konieczność. Przydatna jest również zmywarka do naczyń.
 • Gotowanie - nawet małe kuchnie w bloku muszą mieć serce. Jest to miejsce, w którym można umieścić piekarnik i płytę grzewczą.
 • Przygotowywanie - aranżacja takich wnętrz nie może obyć się bez miejsca do przygotowywania posiłków z solidnym blatem

Więcej o meblach kuchennych i aranżacji kuchni przeczytasz na kuchniezpomyslem.pl

Aranżacja małej kuchni

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię? Przy projektowaniu aranżacji należy kierować się tymi ważnymi zasadami.

 • Wykorzystuj tylko tę przestrzeń, która jest niezbędna - nawet jeśli są to przedmioty ogromnie zaopatrzone, nie wykorzystamy ich wszystkich. Lepiej jest przechowywać te przedmioty w spiżarni lub schowku niż w kuchni. Dlatego tak ważna jest mała przestrzeń.
 • Wybierając meble kuchenne, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na blacie. Nie warto oszczędzać na tym elemencie.
 • Mała kuchnia w kształcie litery L - przydatna w wąskich pomieszczeniach. Taka kuchnia pozwala na łatwy dostęp dzięki ustawieniu mebli przy jednej stronie ściany. Wszystkie szafki są łatwo dostępne, więc może w niej pracować więcej niż jedna osoba.
 • Jasne fronty - Pozwalają one optycznie powiększyć wnętrze małych powierzchni kuchennych. Choć szafki można zaaranżować w wielu stylach, nowoczesne projekty z jasnymi kolorami i błyszczącymi frontami są częstą, ale niedrogą opcją. Dobrym wyborem jest również naturalne jasne drewno i jego imitacje.
 • Jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na stół, możesz przymocować blat do ściany, aby stworzyć składany blat.
 • Sprytne rozwiązania w małej kuchni w bloku
 • Zawsze istnieją sprytne rozwiązania dla małej kuchni w bloku. Nie da się rozwiązać wszystkich problemów poprzez obudowanie jednej ściany szafkami. Alternatywą dla dużej spiżarni mogą być funkcjonalne półki, podwieszane miejsca pod blatem do przechowywania garnków, czy kosze cargo.

Małe kuchnie - zabudowa kuchenna w różnych stylach

Ważne jest, aby do małych pomieszczeń wybrać meble kuchenne w jasnych kolorach. Można wybierać spośród różnych kolorów i stylów. Można wybierać spośród aranżacji inspirowanych stylem skandynawskim, a także szarości i nowoczesnych frontów z połyskiem. W wyborze odpowiednich zestawów mebli kuchennych najważniejszy jest nasz gust.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl