Dom Czy fotel bujany to dobre rozwiązanie?

Czy fotel bujany to dobre rozwiązanie?

Chociaż wydawać by się mogło, iż fotele bujane odeszły w zapomnienie, coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoimi mieszkaniu czy salonie. Obecnie produkowane modele w niczym nie przypominają tych, które znamy z dziecięcych wizyt u dziadków. Kuszą bowiem niepowtarzalną kolorystyką i ciekawą formą. Na jaki wariant się zdecydować?

Jaki fotel bujany wybrać?

Wybierając fotel bujany, zwróćmy uwagę przede wszystkim na materiał, z którego został wyprodukowany. Oto najpopularniejsze rozwiązania:

  • fotele bujane z tworzywa sztuczne – z materiałów tych zwykle wykonuje się fotele bujane, które swym designem pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Nie są one jednak tak wygodne niż pozostałe wymienione warianty. Odznaczają się za to niepowtarzalnym wyglądem i ciekawą stylistyką. Z powodzeniem mogą być traktowane jako niepowtarzalna ozdoba pomieszczenia,
  • fotele bujane z drewno lub wiklina – to dosyć popularne rozwiązanie, które kojarzy się z typowymi fotelami bujanymi dla babci i dziadka. Materiały te sprawdzą się szczególnie dobrze we wnętrzach klasycznych, rustykalnych i retro. Siedzisko pokrywa charakterystyczna siatka,
  • fotele bujane tapicerowane – to uniwersalne rozwiązania, które mogą być wykorzystywane zarówno w pomieszczeniach tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Dużą popularnością cieszą się obecnie fotele bujane typu patchwork. Są one doskonałym wyborem, jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza nieco eklektyzmu,
  • fotele bujane ze skóry – nie są często spotykanym rozwiązaniem, warto jednak o nich wspomnieć. Będą odpowiednie do klasycznych wnętrz. Wymagają odpowiedniej pielęgnacji, toteż coraz częściej użytkownicy sięgają po fotele bujane wykonane z ekoskóry. Produkty te pięknie się prezentują, a przy tym ich pielęgnacja jest mniej kłopotliwa.

Ciekawą opcją mogą być fotele bujane dwuosobowe. Zwykle skonstruowane są one w taki sposób, aby możliwe było nie tylko siedzenia na nich, ale również leżenie. Taka budowa na pewno uprzyjemni popołudniową drzemkę.

Producenci nowoczesnych rozwiązań zadbali również o przyszłe mamy. Specjalnie z myślą o nich powstały modele łączące w sobie fotel z kołyską. Są one doskonałe podczas karmienia, a także usypiania pociechy.

Wybierając fotel bujany, warto mieć na uwadze także jego budowę. Powinno ono być odpowiednio wysokie lub mieć zagłówek. Dzięki temu w czasie bujania nie narazimy głowy na przeciążenia. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, aby zwrócić uwagę także na to, w jaki sposób zostały wykonane płozy fotela. Muszą być masywne, solidne i odpowiednio przytwierdzone do siedziska.

Co więcej, od spodu powinny być podbite miękkim filcem. Wówczas będą mniej hałasować i nie zniszczą podłogi.

Pamiętajmy jednak, że każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia bez bujania, dlatego do niektórych foteli tego typu producenci dołączają podnóżki. Wówczas wystarczy oprzeć na nim nogi, aby uwolnić się od kołysania. To niezwykle praktyczne rozwiązanie.

Fotele i pufy do salonu

W salonie oprócz fotela bujanego znaleźć mogą się również standardowe fotele i pufy. Gwarantują one wygodny wypoczynek. Nic więc dziwnego, że cieszą się dużą popularnością. Charakteryzują się przy tym bogatą kolorystyką, zróżnicowanym designem oraz odmiennością kształtów, przez co z łatwością dostosujemy je do wystroju wnętrza.

Wybierając je warto zwrócić uwagę przede wszystkim na solidność konstrukcji. Znaczenie ma również materiał wykorzystany do obicia fotela czy pufy. Powinien on być łatwy w czyszczeniu. Ważny jest również ergonomiczny kształt, który powinien dostosowywać się do budowy ciała, co zagwarantuje odpowiednie podparcie kręgosłupa i wygodny odpoczynek.

Podsumowując, na rynku znajdziemy zróżnicowane fotele i pufy. Wariantem szczególnie godnym uwagi jest fotel bujany. Dzięki niemu z łatwością zrelaksujemy się po ciężkim dniu w pracy. Co więcej, obecnie produkowane modele tego typu odznaczają się niepowtarzalnym designem i nowoczesną stylistyką, dzięki czemu pięknie się prezentują na tle pozostałego umeblowania.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl