Biznes i Szkolenia Regały przesuwne – nowoczesne rozwiązanie magazynowania produktów

Regały przesuwne – nowoczesne rozwiązanie magazynowania produktów

Opracowanie systemu magazynowania towarów niejednokrotnie wiąże się z koniecznością skorzystania z usług specjalistycznej firmy. Podstawowym sprzętem do przechowywania produktów w magazynach są systemy regałowe. Wśród najpopularniejszych regałów, znajdujących zastosowanie w składowaniu towarów są regały przesuwne, które charakteryzują się dużą mobilnością.

Do najpopularniejszych regałów, znajdujących zastosowanie w magazynach, można zaliczyć regały: wspornikowe, wjezdne, przejezdne, wsuwane, przepływowe, przesuwne oraz półkowe.

Regały przesuwne magazynowe

Regały przesuwne, zwane również regałami mobilnymi, pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Umieszczane są one na specjalnych podstawach, które poruszają się na szynach. Przykładowo regały przesuwne STILL montowane są na wagonach, które poruszane są silnikami elektrycznymi. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia dostęp do regałów i eliminuje konieczność budowania korytarzy dostępowych. Regały przesuwne sterowane są za pośrednictwem specjalistycznego systemu. Zazwyczaj wprawiane są one w ruch poprzez pilot sterujący, który zarządzany jest przez system nadrzędny.

Gdzie sprawdzą się regały przesuwne?

Regały mobilne znajdą zastosowanie przede wszystkim w niewielkich magazynach, w których istnieje konieczność przechowywania bardzo dużej liczby produktów. Podstawową zaletą tych regałów jest optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynu. Nie bez znaczenia jest to, że system regałów przesuwnych może być budowany stopniowo przez zapełnienie całej wolnej przestrzeni magazynowej. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się np. w archiwach, bibliotekach i muzeach, a także w wielu innych branżach.

Przegląd techniczny regałów magazynowych

Bez względu na rodzaj zastosowanych regałów właściciel magazynu ma obowiązek cyklicznie sprawdzać ich sprawność. Przy regałach przekraczających wysokość 2,8 m i głębokość 0,7 m pracodawca powinien zadbać o stateczność regałów przez ich zakotwienie lub zastosowanie odbojników. Mimo że właściciel magazynu nie jest prawnie zobowiązany do zlecania przeglądu technicznego regałów, to niekiedy tego typu zapis znajduje się w warunkach gwarancji. Jednakże, nawet jeśli na pracodawcę nie został nałożony obowiązek przeglądu technicznego regałów, powinien on zadbać o bezpieczeństwo pracowników poprzez: nieprzekraczanie maksymalnego udźwigu regałów oraz zapewnienie ich stateczności.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl