Biznes i Szkolenia Tanie przesyłki kurierskie - wyślij paczkę kurierem!

Tanie przesyłki kurierskie - wyślij paczkę kurierem!

Z usług firm kurierskich korzysta coraz więcej Polaków. Jest to związane zarówno z szybkim czasem dostawy, jak i wygodą, ponieważ kurierzy nie tylko dostarczają przesyłki do odbiorców, lecz także odbierają je od klienta.

Przesyłki kurierskie - cennik

Ilość firm kurierskich działających na polskim rynku jest dość duża i nieustannie się zwiększa. Jakość świadczonych przez nie usług jest jednak różna. Aby wybrać dobrą firmę kurierską, warto wziąć pod uwagę opinie dotychczasowych klientów, a także zapoznać się z regulaminem dostaw poszczególnych kurierów. Z punktu widzenia nadawcy i odbiorcy paczki ważną rolę odgrywa czas jej dostarczenia. Wiele firm gwarantuje dostawę kolejnego dnia roboczego. Zdarza się, że klient może wybrać pomiędzy standardowym czasem dostarczenia, a dostawą przyśpieszoną, która wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty. Przedsiębiorcy oferujący sprzedaż wysyłkową powinni wybrać firmę, która umożliwia podpisanie umowy o regularne świadczenie usług kurierskich. Dzięki temu koszty ponoszone w związku z wysyłaniem wielu zamówień będą niższe niż wtedy, gdyby konieczne było opłacanie każdej przesyłki oddzielnie. Przed nadaniem przesyłki warto też zapoznać się z zasadami dotyczącymi reklamacji w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia towaru w trakcie transportu. Oczywiście, ważną rolę odgrywa również cennik usług kurierskich, który w przypadku każdej firmy kurierskiej jest trochę inny. Większość kurierów uzależnia koszt dostawy od wagi przesyłki, tak więc wysłanie paczki o wadze 1 kg będzie znacznie tańsze niż przesłanie pakunku ważącego 10 lub 20 kg. Wyższe opłaty pobierane są również w przypadku przesyłek niestandardowych, przy czym definicja tego sformułowania bywa różna. Niektóre firmy przewidują wyższe opłaty, na przykład za:

• dodatkowe ubezpieczenie przesyłki,
• dostawę w sobotę albo w godzinach 17-22,
• powiadomienie e-mail o statusie przesyłki,
• awizację sms nadania przesyłki,
• dostawę do rąk własnych,
• anulowanie zlecenia,
• przeadresowanie przesyłki po nadaniu.

Usługi te mogą być dodatkowo płatne albo niedostępne w ofercie kuriera, dlatego istotne jest uważne zapoznanie się z regulaminem, szczególnie w przypadku chęci podpisania umowy o stałej współpracy z firmą kurierską.

wyślij paczkę

Śledzenie przesyłek

Aktualnie większość firm kurierskich umożliwia śledzenie nadanej przesyłki. W momencie nadania przesyłki nadawca otrzymuje numer listu przewozowego, przy pomocy którego może sprawdzać, co dzieje się z wysłanym towarem. Numer ten można przekazać adresatowi, dzięki czemu także i on będzie mógł zapoznać się z aktualnym etapem realizacji zamówienia. 

Pakowanie przesyłek

To, czy przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie uzależnione jest między innymi od tego, czy zostanie odpowiednio zapakowana. Sposób wykonania tego zadania powinien być dobrze przemyślany, ponieważ w przypadku uszkodzenia przesyłki w trakcie transportu, kurier ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania, jeżeli będzie w stanie dowieść, że nie została ona właściwie zabezpieczona przez nadawcą. Sposób zapakowania może też wpłynąć na koszt dostawy. Wiele firm uznaje przesyłki o nieregularnych kształtach za przesyłki niestandardowe, których koszt dostarczenia jest wyższy. Z tego powodu przesyłane za pośrednictwem kuriera rzeczy najlepiej umieścić w kartonowym pudełku. Za przesyłkę niestandardową może zostać uznany przedmiot zawinięty w folię, dlatego nie jest to odpowiedni sposób zapakowania rzeczy przeznaczonych do wysyłki.

Przesyłki kurierskie za granicę

Niektóre firmy świadczą usługi nie tylko na terenie Polski, dlatego umożliwiają nadanie przesyłki zagranicznej. Osoby, które decydują się na skorzystanie z takich usług, muszą pamiętać o tym, że ich koszt jest wyższy niż w przypadku przesyłek krajowych. Wydłuża się również czas dostawy, który zazwyczaj wynosi od 2 do 5 dni. Dostarczenie przesyłki w jeden dzień jest możliwe wtedy, kiedy wybierze się kuriera świadczącego usługi lotnicze, ale związane jest to z wyższymi opłatami niż wówczas, gdy korzysta się z transportu naziemnego.

Artykuł partnera zewnętrznego, sendello.pl

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl