Dom Oświetlenie w domu

Oświetlenie w domu

Budowa domu to spore wyzwanie. Tak, mnóstwo wyborów, dylematów, trudnych i jeszcze trudniejszych decyzji. Ciągle trzeba się nad czymś zastanawiać, coś wybierać itd. Swoją drogą ciekawe ile takich inwestycji skończyło się rozwodem? Zastanawia mnie to nie bez przyczyny. Otóż, ja z moim mężem odkąd rozpoczęliśmy budować nasz wymarzony domek, czyli od jakiś dwóch lat, stoczyliśmy sto razy więcej wojen domowych niż przez cały czas trwania naszego małżeństwa. Zaczęliśmy już na etapie planowania położenia domu. Ja chciałam żeby salon był położony od strony południowej, a mój mężuś walczył o to żeby jednak salon był od strony zachodniej. Niby szczegół, ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że naprawdę istotny. Można powiedzieć, że u nas każdy kolejny etap budowy związany jest z jakąś większą lub mniejszą kłótnią. Na szczęście do tej pory żadne z nas nie złożyło pozwu o rozwód choć momentami sama miałam na to największą ochotę.

Wracając do tematu budowy, pragnę zwrócić uwagę na to, że jednym z najważniejszych elementów w projektowaniu domu jest jego oświetlenie. Ma ono istotny wpływ między innymi na nasze samopoczucie. Dlatego już samo położenie domu względem stron świata może się okazać strzałem w dziesiątkę. W późniejszym użytkowaniu okazuje się jednak, że ten salon od strony południowej to idealne rozwiązanie ponieważ jest tam najwięcej światła dziennego w godzinach, w których najwięcej czasu spędzamy właśnie w tym pomieszczeniu.

Oprócz stron świata należy bardzo dobrze przemyśleć jakie lampy chcemy mieć w każdym pomieszczeniu i czy mają spełniać jakieś dodatkowe funkcje np. wieczorny klimat. Trzeba zastanowić się gdzie najlepsze będzie oświetlenie led, a gdzie wystarczą jakieś nastrojowe lampki. Do tego celu można wykorzystać szereg rozwiązań. Można zamontować przeróżne halogeny, kinkiety, taśma led, żyrandol, lampa wisząca, stojąca i jakie tylko sobie wymarzymy. Najważniejsze to dobrze wszystko rozplanować.

Tak dla przykładu, w naszej łazience, o której urządzenie mieliśmy chyba najwięcej wojen, postanowiliśmy założyć 8 białych lamp typu tuba, rozmieszczonych w dwóch rzędach. Dodatkowo nad lustrem znajduje się piękny, rozświetlający kinkiet z możliwością regulacji. A dla fajniejszego efektu wizualnego na każdej półce (wnęce w ścianie) została założona taśma led, która stwarza niesamowity, romantyczny nastrój. I uwierzcie mi, że z tej łazienki nie chce się wychodzić dzięki temu, że została urządzona w bardzo przemyślany sposób.

We wszystkich pozostałych pomieszczeniach również staraliśmy się zachować zdrowy rozsądek, żeby czasem nie przesadzić, ale również staraliśmy się brać pod uwagę wszelkie nasze potrzeby.

W większości pomieszczeń zostało zamonowane oświetlenie led, które jest niesamowicie oszczędne, ale również bardzo efektowne.

Na koniec jeszcze raz chciałabym podkreślić, że w tym trudnym zadaniu jakim jest budowa domu, najważniejsze na każdym etapie jlest przemyślane projektowanie, uwzględniające nasze preferencje. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, co chcemy osiągnąć to po odpowiednich negocjacjach rozwód też nam nie grozi.

Artykuł zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl