Obsługa klienta List niewirtualny – zdobywaj zaufanie Klienta

List niewirtualny – zdobywaj zaufanie Klienta

Jak się czujesz, gdy na Twoją skrzynkę mailową trafia kolejna oferta? Mniej więcej tak samo, jak zdecydowana większość z nas. To ten moment, gdy mail nierzadko ląduje w koszu, choć przecież nie znamy jego zawartości, a ta potencjalnie może być interesująca. A jakie uczucia towarzyszą Ci, gdy na pocztę udajesz się po to, by odebrać list? Ta tradycyjna forma komunikacji wciąż ma swoich zwolenników. Co więcej, to właśnie dzięki niej można wyróżnić się pośród konkurencji.

Mail vs. zapisana kartka papieru

            Maile wysyłane są do każdego, ale nie każdy je otwiera. W świecie Internetu, pośród zwiększającej się konkurencji, coraz trudniej zachęcić potencjalnych odbiorców do kliknięcia przycisku „otwórz”, nawet wtedy, gdy dana oferta faktycznie jest ściśle związana z zainteresowaniami, potrzebami odbiorcy. Niekoniecznie łatwiej jest w momencie, gdy klienta już udało się pozyskać, bo wciąż trzeba dbać o to, by nie stracił do nas zaufania, pozostał przy dotychczasowej ofercie i nie szukał usług czy produktów u konkurencji. Jak to zrobić?

            Nie tyle zamiast, co poza wiadomościami, ofertami i materiałami reklamowymi wysyłanymi w formie maili, można postawić na wszystko to, co drukowane, papierowe i pakowane w tradycyjną kopertę. Przesyłka dostarczona wprost do rąk odbiorcy daje poczucie, że jest on ważny, że to właśnie dla niego specjalnie przygotowano propozycję, list, materiał, gadżet. Cokolwiek, co można zapakować w kopertę i ją wysłać pod wskazany adres.

            Tu swoją rolę odgrywa także koperta, bo staje się dodatkowym nośnikiem reklamowym. Do wyboru w różnych rozmiarach, wariantach, z dodatkowymi zabezpieczeniami, gdy zachodzi taka potrzeba, ale i w coraz szerszej palecie kolorystycznej. Zwykłe, białe koperty, jak i bąbelkowe czy kartonowe, można znaleźć w ofercie, jaką posiada producent opakowań Opakowania24.eu. Niewielka inwestycja, a jednak wielka możliwościami.

Reklama skuteczna i ekonomiczna

            Do „papierowej” reklamy, która ma zostać wysłana poprzez pocztę, wystarczy koperta. Dostępność wspomnianych rozmiarów i rodzajów kopert sprawia, że można do nich zapakować już nie tylko pojedynczą kartkę papieru. Z kolei na kopercie pozostaje na tyle miejsca, by umieścić logo firmowe, hasło reklamowe czy inny element wyróżniający taką przesyłkę.

            Koperty, nawet te z zabezpieczeniami, do wartościowych przesyłek, dużych rozmiarów czy bąbelkowe, choć droższe od takich, w których wysyłamy tylko listy lub kartki z pozdrowieniami, i tak stają się dość tanim nośnikiem informacji. Taki sposób na reklamę jest w stanie wpisać się w budżet każdego przedsiębiorstwa. To wręcz inwestycja, która daje szansę na zwielokrotnienie zysków, a przede wszystkim zdobycie zaufania nawet tych odbiorców, którzy dotąd korzystali z propozycji konkurencji.

            Jest ekonomicznie także dlatego, że przedsiębiorcy mogą wybrać sposób dostawy, ale i podmiot, który zajmie się przesyłką od początku do końca, a tutaj koszty mogą być zminimalizowane do naprawdę niewielkich. Korzystajmy z mocy słowa pisanego, nie tylko w Internecie, nie tylko na ścieżce wędrówki pod adres wirtualny.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl