Relaks Kartka świąteczna na Wielkanoc – krok po kroku

Kartka świąteczna na Wielkanoc – krok po kroku

Już niebawem Wielkanoc. To czas rodzinnych spotkań i wspólnego śniadania. A co z bliskimi, których nie będziesz mógł odwiedzić osobiście? O nich też warto pomyśleć! Teraz jest najwyższa pora na to, aby wysłać kartkę świąteczną z tej okazji. Specjaliści z drukarni jkbprint.pl radzą, jakie format i typ zadruku karki wybrać, oraz na co zwracać uwagę podczas wysyłania pliku z projektem do drukarni.

Popularne formaty kartek okolicznościowych

Jest wiele formatów drukarskich. Tak naprawdę, ich liczba i różnorodne oznaczenie mogą przyprawić nas o ból głowy. Jednak bez wyboru odpowiedniego formatu, nie ma co mówić o wydruku. Projekt graficzny powinien być przystosowany do formatu, w jakim ma zostać wydrukowany. Popularne formaty prezentujemy Ci w poniższej tabeli:

tabela

Mimo skomplikowanej metryki, w przypadku kartek świątecznych jest nieco prościej – takie kartki powinny zmieścić się w standardowej kopercie, a tych jest tylko kilka rodzajów. Warto wiedzieć, że A4 to standardowa wielkość strony maszynopisu, kartki A5 posiadają zeszyty, w formacie A6 najczęściej natomiast występują ulotki. Popularne pocztówki mają wymiary 100x150. Można też pomyśleć o formacie DL, czyli kartce składanej o wymiarach 99mm x 210 mm, która najpewniej zmieści się w każdej kopercie.

Typ zadruku – który wybrać?

Wybrałeś już format marki świątecznej? Gratulujmy, teraz pora na wybór typu zadruku. Całe szczęście do wyboru jest tylko zadruk jednostronny i zadruk dwustronny. W tym pierwszym chodzi o to, że tylko jedna strona kartki jest zadrukowana a druga pozostaje biała. W zadruku dwustronnym obie strony można wykorzystać.

Dobrze zaprojektowana i wydrukowana kartka dwustronna zrobi o wiele większe wrażenie na osobie, która ją otrzyma. Aby osiągnąć taki efekt należy przygotować odpowiedni projekt i podesłać go do drukarni.

Na co zwrócić uwagę podczas wysyłania plików do druku w drukarni?

Masz już gotowy projekt kartki na Wielkanoc? Teraz musisz podesłać go do drukarni, aby mogli ją wydrukować. Pamiętaj tylko o odpowiednim przygotowaniu pliku, inaczej projekt może zostać odrzucony.

Ważne jest to, aby:

  • projekt powinien być przedstawiony w wysokiej rozdzielczości (co najmniej 300 dpi);
  • plik z projektem powinien być zapisany w formacie plików .pdf lub .png;
  • zostaw 4 mm bezpiecznego marginesu, który nie będzie zadrukowany.

Masz już gotowy, unikalny projekt kartka świątecznej zrobiony przez Ciebie? To najwyższa pora, aby podesłać go do drukarni https://www.jkbprint.pl/karty-swiateczne, która szybko, na czas i w dobrej cenie zrealizuje Twoje zamówienie.

jkb print

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl