Biznes i Szkolenia Plusy i minusy ciekawych zawodów - trener personalny

Plusy i minusy ciekawych zawodów - trener personalny

Dla wielu osób bycie trenerem personalnym to idealna droga zawodowa. Nie każdy lubi siedzieć przy biurku, za to uwielbia kontakt z drugim człowiekiem oraz poczucie, że pomaga mu się rozwiązać problem. Jednak tak jak i w każdym innym zawodzie, ma on blaski i cienie. Jesteś ciekaw jakie? Poniżej przedstawiamy główne plusy i minusy tej profesji - być może pomogą ci inaczej spojrzeć na trenera personalnego.

Plusy, plusy, plusy

Na początek zajmijmy się tą przyjemniejszą częścią bycia trenerem osobistym. Przede wszystkim pracujesz w zawodzie, który pomaga ludziom osiągać różne cele. Nie tylko te związane z odchudzaniem, ale i z przygotowaniem do zawodów czy sylwetki do jakiegoś ważnego dnia. To daje poczucie spełnienia, pewnej misji, co jest dla niektórych kluczowe jeżeli chodzi o pracę zawodową. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dla wielu będziesz motywatorem, dlatego musisz szybko orientować się co na daną osobę podziała najlepiej.

Kolejną zaletą jest praca z ludźmi. Możesz poznać ciekawe osoby, dowiedzieć się czym się interesują - często pozwala to lepiej poznać ci mechanizmy i motywy jakimi się kierują. Staniesz się bardziej empatyczny. Skoro wybrałeś ten zawód to pewnie kochasz sport i siłownię, a będąc trenerem masz możliwość przebywania na niej stosunkowo często, a także ciągłego rozwoju w danej dyscyplinie, zdobywania wiedzy, szkolenia się z odżywania (w końcu skoro jesteś trenerem personalnym to musisz dbać o swoją sylwetkę i zawsze wyglądać dobrze). Jesteś też panem swojego czasu, sam bowiem ustalasz kiedy i gdzie pracujesz oraz ilu osobom jesteś w stanie pomóc danego dnia czy miesiąca. Możesz nawiązać też stałą współpracę z siecią siłowni, tak jak na przykład odbywa się to w City Fit – więcej na ten temat przeczytasz na stronie:  https://cityfit.pl/.

Są i minusy

Jedną z podstawowych wad uprawiania tego zawodu może być to, że często praca jest rozłożona na cały dzień - trzeba poczekać na klientów, którzy skończą pracę i wybiorą się do nas na trening czy konsultacje. W zależności od tego czy prowadzimy własną działalność i współpracujemy z siłownią, czy jesteśmy na niej zatrudnieni na etat, różne będą też nasze zarobki. Problemem mogą też być niektórzy klienci – ludzie są różni, niektórzy marudni i trudni we współpracy. Potrafią być czasem bardzo niemili i skutecznie zniechęcać do pracy. Oczywiście nie możemy być również pewni czy będziemy mieć klientelę - rynek jest przesycony i tylko osoby, które się wybiją, nie będą narzekać na brak chętnych do skorzystania z ich usług. Dobrze jest promować się na portalach społecznościowych. Niektórym przeszkodzi fakt, że cały czas trzeba się dokształcać, jeździć na różne szkolenia i inwestować w siebie. Oprócz wiedzy dotyczącej ćwiczeń i kształtowania sylwetki na pewno przydadzą się chociażby szkolenia z dietetyki - będziesz musiał wydać na nie pieniądze. Jednak samodoskonalenie nie jest tym, z czym radzić musi sobie wyłącznie trener personalny – niemal w każdym zawodzie działa słynne powiedzenie, że jeśli nie idziesz naprzód, to tak naprawdę się cofasz.

Specjalnie nie poruszyliśmy mocniej tematu zarobków, bowiem jest to wypadkowa zbyt wielu czynników - miejsca pracy, ilości godzin, charakteru pracy (tego czy pracujemy na umowie z jedną czy wieloma siłowniami). Najlepiej jest się zorientować jak to wygląda w danym mieście.

Mówi się, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Tak jest i w tym zawodzie – coś, co dla jednego będzie motywacją i wyzwaniem, drugiego skutecznie zniechęci. Jednak nie można odmówić argumentom, że jest to ciekawa i rozwojowa praca – szczególnie dla osób, które lubią i potrafią pracować nad swoim ciałem i charakterem.

 

Artykuł sponsorowany

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl