Podsłuchiwanie rozmów - sprawdź, kiedy możesz złamać prawo!

Czasem aż kusi, aby podsłuchać jakąś rozmowę zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Niekiedy kieruje nami zwykła ciekawość, a innym razem możemy mieć w tym interes - na przykład gdy chcemy sprawdzić lojalność pracownika. Warto jednak wiedzieć, że czasem za podsłuchiwanie możemy zostać ukarani. Sprawdźcie koniecznie, w jakich sytuacjach!
Kiedy podsłuch jest legalny?
Konsekwencji podsłuchiwania nie muszą z pewnością obawiać się wszelkiego rodzaju służby, które działają zgodnie z procedurami lub zgodą sądu. Cała reszta obywateli powinna zatem starannie przeanalizować swoje działanie - zwłaszcza, jeśli ono może naruszać granice prywatności innych osób.
Kiedy jednak możemy sięgnąć po taki środek pomocy? Przede wszystkim wówczas, gdy nie mamy innej możliwości, by udowodnić, że jakieś zdarzenia mają miejsce. Jest tak często w przypadku przemocy domowej czy mobbingu w pracy. Nawet jeśli mamy świadków, to mogą oni być zbyt przestraszeni, by zeznawać w sądzie na naszą korzyść.
Łatwiej z pewnością mają przełożeni, którzy chcą zweryfikować jakość pracy swoich pracowników. W umowie o pracę wystarczy zawrzeć klauzulę o tym, że pracodawca zastrzega sobie prawo do takich działań.
Nieco kontrowersyjne jest podsłuchiwanie członków rodziny. Najczęściej sięgają po ukryte dyktafony osoby podejrzewające zdradę w związku lub obawiające się o bezpieczeństwo swoich dzieci. W razie gdyby przypuszczenia te okazały się błędne, to należy jak najszybciej zrezygnować z podsłuchów.
Jaki podsłuch wybrać?
Sukces nagrywania w tajemnicy zależy w dużej mierze od sprzętu detektywistycznego, jaki wybierzemy. Warto wybrać je z pewnego źródła, czyli sklepu z fachową i rzetelną obsługą. Takie z pewnością są te podsłuchy dostępne: https://www.alfatronik.com.pl.
Ciekawą opcją jest na przykład mikrofon elektretowy przeznaczony do telefonów z Androidem. Niewielkie urządzenie podłącza się do smartfonu i otrzymujemy 30-krotne wzmocnienie nagrywanego przez telefon dźwięku. Możemy więc rejestrować same rozmowy telefoniczne, jak i wszystko, co dzieje się wokół nas. Mamy też duży wybór aplikacji, którą będziemy rejestrować rozmowy i zarządzać plikami z nagraniami.
Im większa jest jednak trudność w zdobyciu nagrania, tym parametry urządzenia powinny być lepsze. Rozwiązaniem może być sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów. Takim jest z pewnością podsłuch przez ścianę z głowicą igłową, który mikrodrgania ścian zamienia w wyraźny dźwięk. Usłyszymy więc wszystko, co dzieje się w innym pomieszczeniu i nie będziemy przy tym wzbudzać żadnych podejrzeń.
Nagrywać podsłuchane dźwięki możemy na przykład dyktafonem Olympus VN731. Jest on wyposażony w kabel, za pomocą którego podłączymy wszystkie mikrofony dostępne w ofercie. A jeśli zdecydujemy się na na podsłuch GSM, to wyposażyć będziemy się jeszcze musieli w odpowiedni odbiornik.
Podsłuchiwanie rozmów - czego unikać?
Żelazną zasadą, jaką powinniśmy się kierować korzystając z podsłuchu, to nie wykorzystywanie informacji prywatnych czy biznesowych, ale niezwiązanych z naszą sprawą. Pod żadnym pozorem nie można też szantażować podsłuchiwanych osób.
Za każdym razem podsłuchiwanie powinno być uzasadnione ochroną naszych dóbr: zarówno niematerialnych, jak i materialnych. Jeśli mamy wątpliwości, czy sprostamy temu zadaniu, to warto zgłosić się o pomoc do profesjonalnych detektywów. Nie będziemy bezpośrednio zaangażowani w całą akcję, a po jej końcu otrzymamy jednoznaczny raport wraz z ewentualnym materiałem dowodowym.
Artykuł sponsorowany
Warto zobaczyć
List niewirtualny – zdobywaj zaufanie Klienta
Banery reklamowe: gdzie wieszać, by były...