Finanse Dzierżawa urządzeń drukujących: czy to się opłaca? praktyczne wyposażenie biura

Dzierżawa urządzeń drukujących: czy to się opłaca? praktyczne wyposażenie biura

Prowadzenie działalności gospodarczej bardzo często wymaga licznego drukowania. Liczne firmy do niedawna trudniące się wyłącznie sprzedażą urządzeń przeznaczonych do drukowania, poszerzyły swój zakres usług o dzierżawę lub leasing sprzętu. W rezultacie można korzystać z bardzo dobrej jakości sprzętów bez konieczności narażania się na wygenerowanie znacznego obciążenia dla dysponowanego budżetu.  Dzierżawa urządzeń drukujących jest w większość przypadków bardzo dobrym rozwiązaniem, jednak przed pojęciem decyzji należy poznać wady i zalety tej i innych możliwości. 

Przede wszystkim należy zapoznać się z pojęciem dzierżawy, która nie jest wyłącznie samym wypożyczeniem urządzenia w zamian za comiesięczne regulowanie odgórnie ustalonej opłaty. Dzierżawa urządzeń drukujących skrywa za sobą także wygodę i wybór. 

Zakup, dzierżawa, czy wynajem urządzeń drukujących?

Pomimo postępującej cyfryzacji, zapotrzebowanie na papierowe wersje dokumentów często pozostaje niezmienne w przedsiębiorstwach. W rezultacie, drukarki stanowią podstawowe wyposażenie w firmach. Należy pamiętać, że sprzęt dobrej jakości, który zapewnia wymagalną wydajność, może kosztować bardzo dużo. Wielu przedsiębiorców nie chce tracić środków na zakup urządzeń do drukowania. Także ze względu na brak opłacalności. Zakup urządzeń drukujących nierozerwalnie wiąże się także z koniecznością zakupu materiałów eksploatacyjnych i ponoszeniem wydatków związanych z serwisowaniem urządzenia. W wielu przypadkach okazuje się, że sam zakup nie jest rentownym rozwiązaniem w ujęciu długoterminowym. 

Dzierżawa drukarek jest jedną z najłatwiejszych możliwości nabycia danego urządzenia. Jest bardzo często stosowanym rozwiązaniem, co sprawia, że zawarcie takiej umowy wymaga naprawdę nielicznych formalności. Dzierżawa urządzeń drukujących daje możliwość korzystania z najnowszych i najbardziej innowacyjnych sprzętów, także tych z górnych półek cenowych. Dzierżawa zawierana jest na odgórnie wskazany okres, a sprzęt może być dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Osoba wynajmująca urządzenie musi ponosić także koszty za zużywane materiały eksploatacyjne. W ramach ponoszonej opłaty ujęte są także opłaty serwisowe, czyli w gestii osoby wynajmującej nie znajdują się czynności związane z konfiguracją sprzętu i ewentualnymi naprawami usterek. Dzierżawa najczęściej wiąże się z regulowaniem comiesięcznego abonamentu i opłat naliczonych ze względu na ilość wydruków. Z pewnością i tak jest to tańsze niż miałoby to miejsce przy korzystaniu z usług firm zewnętrznej. 

Zasady wynajmu drukarek są bardzo zbliżone do dzierżawy, ponieważ w tym przypadku także nie zachodzi konieczność zakupu urządzenia. Przedsiębiorstwo zobligowane jest do ponoszenia opłat za sprzęt oddany do jego dyspozycji na mocy zawartej umowy. W tym przypadku zmniejsza się zakres ingerencji firmy. Stąd też dzierżawa urządzeń drukujących jest lepszym rozwiązaniem, które wymaga mniejszego zaangażowania. 

drukarka, kserokopiarka, urządzenie wielofunkcyjne

Lobos Link: sprawdzony partner do współpracy

Lobos Link od wielu lat z powodzeniem świadczy usługi, które opierają się na doradztwie i kompleksowej obsłudze dla firm i różnych instytucji. Prowadzona działalność przewiduje także możliwość korzystania z opracowanych planów podejmowanych działań integracyjnych lub nanoszenia zmian do tych już istniejących. Lobos Link tworzą przede wszystkim ludzie, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i wyróżniającą wiedzę. Obeznanie w branży technologicznej sprawia, że podejmuje współpracę wyłącznie z liderami na rynku technologicznym, co przekłada się na zadowolenie kontrahentów. Sprawdzone rozwiązania są nieustannie wzbogacane o nowe możliwości, które podwyższają komfort świadczonych usług. Przejrzyste warunki zawartych umów są rezultatem wspólnie podejmowanych rozmów, które mają na celu wyjaśnienie nawet najmniejszych wątpliwości. O jakości oferowanych rozwiązań z pewnością najlepiej świadczy fakt, że Lobos Link posiada krąg klientów, którzy są od początku działalności, a te grono jest nieustannie rozszerzane. Dowiedz się więcej na https://loboslink.pl/#dzierzawa.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl