Dom Jaki klimatyzator wybrać do swojego domu?

Jaki klimatyzator wybrać do swojego domu?

Gdy temperatury rosną powyżej 30 stopni Celsjusza, wszyscy szukamy sposobów na schłodzenie naszych mieszkań i zapewnienie komfortowych warunków pracy. Klimatyzatory, wentylatory i cyrkulatory to znów najbardziej poszukiwane towary na rynku.

Klimatyzator - jaki wybrać do domu?

Klimatyzacja typu split - to klimatyzator, który składa się z dwóch jednostek: jednostki zewnętrznej (skraplacza), oraz jednostki wewnętrznej. Takie rozwiązanie wymaga umieszczenia dużego agregatu na zewnątrz mieszkania, np. na balkonie lub ścianie. Jednostka wewnętrzna jest cicha i wydajna, zajmuje mało miejsca. Dziś polecane są klimatyzatory typu split. Dowiedz się więcej na https://klimasoft.pl/klimatyzacja-bochnia/

Klimatyzator okienny - Technologia monoblokowa to klimatyzator, w którym zastosowano jedną jednostkę. W skład tej jednostki wchodzi parownik, skraplacz i ewaporator. Jest to zazwyczaj jednostka w kształcie prostopadłościanu o wymiarach 60cmx60cmx60cm. Z jednej strony przepływa ciepłe i zimne powietrze, a z drugiej ciepłe. Urządzenie to musi być zamontowane w oknie. Może ono spowodować trwałe uszkodzenie ramy okiennej i będzie wymagało szerokiej modyfikacji. Inną opcją jest zainstalowanie urządzenia w ścianie. Ten klimatyzator ma tę zaletę, że nie wymagają podłączenia i można je zainstalować bez użycia specjalistycznego sprzętu. Minusem jest to, że klimatyzator nie jest atrakcyjny wizualnie i wymaga wyburzenia ścian lub wycięcia okien. Klimatyzatory te często montowane są w kioskach, małych budkach, czy kwiaciarniach. Rzadko stosuje się je w mieszkaniach.

Klimatyzator kompaktowy - Technologia Monoblock to kompaktowy klimatyzator, który łączy skraplacz i parownik w jednym urządzeniu. Taki klimatyzator można zabrać ze sobą gdziekolwiek się udajemy. Zimne powietrze jest wyciągane z jednej strony. Aby wyprowadzić ciepłe, stosuje się rurę o przekroju ponad 10 cm. To rozwiązanie ma prostą implementację: można kupić urządzenie za 1000zł, zamontować i będzie działać. Problem jest z wyjściem z rury. Przez otwór w oknie nie da się wiele zrobić - bo ciepłe powietrze będzie wpadać również z podwórka. Będziesz musiał również stworzyć otwór w swojej ścianie, ale powinien być on mniejszy niż ten w oknie. Jego średnica powinna wynosić około 12 cm. To urządzenie ma największą wadę: uniemożliwia spanie.

Klimatyzator ścienny w domu

Producent klimatyzatora: Chiński czy renomowany?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele klimatyzatorów. Klimatyzatory są teraz bardziej przystępne cenowo. Kiedyś na rynku były dostępne tylko markowe jednostki. Daikin i Fujitsu są liderami rynku, podobnie jak Hitachi, MCQUAY Sanyo czy Copeland. Te klimatyzatory są droższe od mniej znanych marek. Warto kupić klimatyzator, który ma wyższą niezawodność do zastosowań korporacyjnych, takich jak chłodzenie serwerowni lub innych krytycznych obiektów. Do celów domowych lepiej użyć klimatyzatora firmowego, gdyż jest on bardziej wydajny i energooszczędny niż tanie imitacje. Dowiedz się więcej na https://klimasoft.pl/klimatyzacja-wieliczka/

Klimatyzator z opcją grzania i chłodzenia czy tylko chłodzenia?

Pompy ciepła to klimatyzatory, czyli urządzenia, które przekazują ciepło z jednej strony pomieszczenia na drugą. Dlatego zimne powietrze wieje w jedną stronę, a ciepłe przepływa w drugą. Od tego czasu urządzenia te wyposażone są w opcje grzania i pracy rewersyjnej. Klimatyzator może chłodzić lub ogrzewać mieszkanie zarówno latem, jak i zimą. Do ogrzania mieszkania o mocy chłodniczej około 2kW wystarcza zazwyczaj urządzenie o mocy grzewczej około 2,2kW. Warto zainwestować w klimatyzator, który posiada ogrzewanie.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl