Dom Zestaw obowiązkowy dla niemowlaka

Zestaw obowiązkowy dla niemowlaka

Ciąża to nie tylko piękny okres oczekiwania na dziecko, ale również czas wzmożonych przygotowań, które mają na celu skompletowanie wszelkich akcesoriów, które są niezbędne dla nowego członka rodziny, a rodzicom ułatwiają opiekę nad nim. Lista jest długa. Których rzeczy nie wolno nam pominąć?

Przewijak

Przydaje się już w pierwszych dniach życia dziecka. Warto zatem pomyśleć o jego zakupie na wiele dni przed planowanym porodem. Wówczas nic nas nie zaskoczy, a musimy mieć przecież na uwadze to, iż niemowlę należy przewijać od kilku do nawet kilkunastu razy w ciągu dnia. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim na rodzaj przewijaka oraz odpowiednią wysokość jego montażu. W pierwszych dniach po porodzie matka nie powinna nadmiernie obciążać kręgosłupa. Niewłaściwie ustawiony przewijak może wymuszać konieczność ciągłego nachylania się, co nie będzie korzystne dla postawy.

Ważne jest również wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na przewijak, aby w jego pobliżu było miejsce na wszelkie niezbędne przedmioty, w tym chusteczki, pieluchy i kremy na odparzenia. Usprawni to proces przewijania, za którym dzieci zwykle nie przepadają.

Na rynku dostępne są przewijaki:

  • w formie nakładki na łóżeczko – jego zaletą jest przede wszystkim niska cena. Ma on sztywną konstrukcję, więc zapewnia dziecku odpowiednie podparcie. Zazwyczaj pokryty jest folią lub ceratą. Warto położyć na nim prześcieradło lub pieluszkę tetrową, co zapewni niemowlakowi komfort. Powierzchni przewijaka jest bowiem zimna.
  • mające własny stelaż – mogą być mocowane na łóżko, jak i wolnostojące. Zazwyczaj wyposażone są w dwa kółka, które ułatwiają przemieszczanie przewijaka. Mają również półki, na których możemy trzymać akcesoria do przewijania. Warto zwrócić uwagę na ich wysokość, tak aby przewijanie dziecka było komfortowe. Nie zawsze bowiem mamy możliwość regulacji wysokości danego modelu.
  • na komodę –  na rynku dostępne są dwa warianty przewijaków tego typu. Pierwsze są zintegrowane z komodą, drugie zaś to przewijaki w formie materaca, które po prostu kładzie się na mebel.

Pierwszy wariant jest droższy. Zabiera zwykle także więcej miejsca. Jest jednak niezwykle praktyczny. Wraz z przewijakiem zyskujemy bowiem komodę, do której możemy włożyć wszelkie niezbędne akcesoria przydatne podczas przewijania. Gdy przestaniemy potrzebować przewijaka, wystarczy go zdemontować.

  • na ścianę – to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które dysponują niewielką przestrzenią. Montuje się go bowiem na ścianie i w razie potrzeby rozkłada. Złożony przewijak zajmuje bowiem niedużo miejsca. Po jego rozłożeniu zaś rodzice zyskują dostęp do specjalnie zaprojektowanych półek, w których można trzymać wszelkie akcesoria przydatne podczas przewijania.

Niektóre przewijaki wyposażone są w specjalny zagłówek, inne zaś mają odpowiednio wyprofilowany kształt, który zapewnia dziecku prawidłowe podparcie i wygodę. Szczególnie dobrze sprawdzą się przewijaki wyposażone w podwyższane boki, które zapewniają większe bezpieczeństwo.

Wanienka dla dziecka

Kąpiel noworodka to nie tylko czynność higieniczna, ale również doskonały sposób na zacieśnienie rodzinnych więzi. Pomaga również dziecku oswoić się z otaczającym go światem. Warto zatem zadbać o to, aby maluch miał do tego odpowiednie warunki, wybierając wygodną, a zarazem bezpieczną wanienkę.

Można jej używać już w pierwszych dniach od urodzenia dziecka. Jest to wygodne nie tylko dla malucha, ale również rodziców, którym łatwiej będzie przytrzymać dziecko w wanience niż w standardowej wannie.

Wybierając wanienkę, warto zwrócić uwagę na:

  • materiał, z którego została wykonana – zdecydować możemy się na model plastikowy, ceramiczny lub emaliowany – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz budżetu, jakim dysponujemy,
  • wielkość – jeśli zależy nam na tym, aby wanienka służyła dziecku przez kilka-kilkanaście miesięcy, powinniśmy zdecydować się na duży model,
  • typ – na rynku dostępne są standardowe wanienki, jak i specjalne foteliki do kąpieli czy też wiaderka. W zależności zatem od wybranego modelu, dziecko może zachowywać podczas mycia pozycje leżącą, półleżącą lub siedzącą,
  • zabezpieczenia i udogodnienia – to wszelkiego rodzaju maty antypoślizgowe, uchwyty czy też podpory czyniące kąpiel bardziej komfortową i bezpieczniejszą dla malucha.

Przewijak i wanienka to dwa elementy, które koniecznie muszą znaleźć się w wyprawce dla malucha. Ułatwiają one rodzicom wykonywanie czynności pielęgnacyjnych oraz zapewniają dziecku komfort i bezpieczeństwo w ich trakcie. Wybierając je, warto postawić na produkty wysokiej jakości. Gwarantują one wygodę i szereg udogodnień.

 

 

      Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl