Biznes i Szkolenia Wynajem czy kupno kontenera biurowego?

Wynajem czy kupno kontenera biurowego?

Każdy przedsiębiorca wie jak ważne jest ograniczenie kosztów prowadzenia firmy do niezbędnego minimum. Częstym powodem bankructw firm, o ile nie najczęstszym, są ogromne, stałe koszty - m.in. luksusowe biuro w centrum miasta. Przenośne kontenery biurowe zostały stworzone z myślą o tych właścicielach firm, którzy z jednej strony zdają sobie sprawę z powyższego i wolą mieć niższe koszty stałe, ale mieć większą stabilność finansową, a z drugiej - po prostu potrzebują rozwiązań przenośnych, tymczasowych. Kontener biurowy można albo zakupić na własność i korzystać z niego wiele razy, przy różnych okazjach, albo wynająć jednorazowo, na dany czas. Jakie zalety ma jedno i drugie rozwiązanie oraz kiedy i u kogo sprawdzi się najlepiej? Wyjaśnimy w tym tekście.

Na początku kilka słów o tym, czym jest kontener biurowy. Pojęcie nie jest to jasne dla wszystkich, zwłaszcza spoza branży budowlanej, a poza nią pojawia się coraz więcej chętnych na alternatywy wobec wynajmu klasycznych pomieszczeń biurowych. Kontenery biurowe to przenośne biura, która w łatwy sposób można zamontować i rozłożyć. Ich cechą charakterystyczną jest modułowa budowa, która pozwala na dopasowanie kontenera do własnych potrzeb. Chodzi zarówno o wyposażenie (obecność klimatyzacji, grzejników czy nawet pokojów sypialnych - wszystko można zaprojektować według aktualnych wymagań), ale także o samą wielkość, konstrukcję i kształt kontenera. Tej dowolności nie mamy przy kupnie czy wynajmie regularnego biura.

Warto też wspomnieć, że kontenery biurowe są najczęściej wykorzystywane przez firmy budowlane, deweloperów oraz prywatnych inwestorów. Powód jest prosty - często warto być na budowie, razem z pracownikami fizycznymi. Po pierwsze, żeby nadzorować postęp prac, a po drugie żeby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami i móc reagować na bieżąco na wszystkie zmienne. Kontenery biurowe to rozwiązanie na miarę XXI wieku, które pozwala administracji i zarządowi brać aktywny udział w pracy swoich pracowników, bez konieczności inwestowania wielkich pieniędzy i z możliwie jak najlepszym dostępem do placu budowy.

Zajmijmy się teraz dylematem, przed którym stoją przedsiębiorcy: wynajem czy kupno kontenera budowlanego? Kupno kontenera ma na pewno jeden podstawowy atut: w długim terminie jest bardziej opłacalne. Oczywiście, to większy koszt jednorazowy, natomiast z każdym kolejnym wykorzystaniem na budowie będzie on się wypłaszczać, aż w końcu zwróci się z nawiązką i zacznie generować zyski w porównaniu z ciągłym wynajmowaniem. To zupełnie jak z mieszkaniem - długoterminowo bardziej opłaca się je kupić, niż wynajmować, jednak nie każdego na to stać i nie każdy ma możliwość wzięcia kredytu. Drugi pozytywny aspekt kupna to możliwość dopasowania go w 100% do swoich potrzeb. Zarówno jego wyposażenie wewnątrz, jak i wielkość i kształt możesz zaplanować po swojemu.

Do zalet wynajmu kontenera zamiast jego kupna na pewno zaliczymy mniejszy koszt jednorazowy, czyli mniejszą inwestycję niezbędną do korzystania z mobilnego biura. Jest to więc opcja dla wszystkich tych, którzy mają mniej pieniędzy, albo nie wiedzą jeszcze, czy budowa będzie cykliczna i czy potrzeba posiadania tymczasowego biura będzie stała, czy też jednorazowa. Na wctron.pl znajdziesz więcej szczegółów dotyczących kontenerów biurowych. 

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl