Biznes i Szkolenia Kantor internetowy – jak to działa? ABC wymiany walut on-line

Kantor internetowy – jak to działa? ABC wymiany walut on-line

Pierwsze kantory online pojawiły się w Polsce w 2009 roku i od razu spotkały się z pozytywnym przyjęciem ze strony klientów, którzy docenili możliwość kupowania i sprzedawania obcych walut bez wychodzenia z domu. Chcesz dowiedzieć się, jak obecnie działają internetowe serwisy wymiany walut? Sprawdź nasz poradnik!

Kantory on-line – wygodna wymiana walut przez Internet

Działające w internecie serwisy pozwalają na wymianę walut przez 24 godziny na dobę – wystarczy tylko komputer oraz dostęp do sieci. Osoby chcące kupić dolary, euro lub franki szwajcarskie nie muszą już zatem stać w kolejkach do kantorów stacjonarnych, czy chodzić po mieście z dużymi sumami pieniędzy – wystarczy zalogować się na platformie, np. www.kantoronline.pl i wykonać transakcję. Obsługa serwisu jest intuicyjna i nie powinna nikomu sprawić problemu.

Oszczędzaj na kupnie walut

Kantory internetowe dyskwalifikują konkurencję przede wszystkim ze względu na niższe spready walutowe – kupno euro, funta czy franka opłaca się zdecydowanie bardziej w serwisie on-line niż w tradycyjnym kantorze. Posłużmy się przykładem – w połowie 2017 roku kupno 100 CHF kosztowało w kantorze internetowym ok. 388 zł, zaś w stacjonarnym – nawet 408 zł. Z niższych spreadów korzystają między innymi osoby posiadające zobowiązania w obcych walutach, a także przedsiębiorcy chcący zoptymalizować koszty prowadzenia działalności.

Wymiana walut krok po kroku

Jak przebiegają transakcje w serwisach internetowych? Najpierw należy zarejestrować się i zalogować na platformie – warto pamiętać o podaniu poprawnych danych osobowych. Kolejny krok to wybranie kursu i przelanie środków z rachunku walutowego na specjalne subkonto utworzone w serwisie. Następnie można już wypłacić pieniądze – wykonać przelew na konto złotówkowe. Większość transakcji odbywa się w ciągu kilkunastu minut, a bezpieczeństwa klientów strzegą protokoły SSL, używane powszechnie w bankach internetowych.

Jesteś zainteresowany zarabianiem na euro, dolarach lub funtach? Sprawdź kompendium wiedzy – przeczytaj artykuł Kantor internetowy – ile można w nim zaoszczędzić na walutach.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl