Motoryzacja Kupno samochodu poleasingowego – wymagane dokumenty

Kupno samochodu poleasingowego – wymagane dokumenty

Zakup samochodu, który został kupiony z leasingu nie jest skomplikowany. Trzeba jedynie posiadać odpowiednie dokumenty, aby móc go zarejestrować. Posiadając tę wiedzę można będzie zaoszczędzić sobie sporo czasu oraz niepotrzebnych nerwów.

Gdy kupującym nie jest leasingobiorca

Czasem zdarza się tak, że firmy używające sprzęt w leasingu nie decydują się na jego zakup i zwracają produkty do danej firmy. Wtedy dochodzi do ich sprzedaży m.in. w takich serwisach jak aukcje.efl.com.pl. Można tam kupić samochody poleasingowe, które są w bardzo dobrym stanie, a wystawiane są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Osoby nabywając takie pojazdy, poza standardowymi dokumentami potrzebnymi do rejestracji oraz fakturą, która stanowi umowę kupna-sprzedaży, muszą posiadać również fakturę pośrednią w oryginale. Jest to faktura wykupowa, którą należy uzyskać od leasingodawcy. Przenosi ona prawa własności do pojazdu na nowego nabywcę. Dzięki temu, staje się on jej pełnym właścicielem bez żadnych problemów. Chodzi tutaj głównie o to, że Wydział Komunikacji musi poznać bardzo dokładnie historię samochodu. Potrzebni są wszyscy właściciele samochodu, aby można było bardzo dokładnie prześledzić informacje o tym, kto był ostatnim właścicielem pojazdu.

Podstawowymi dokumentami wymaganymi do rejestracji samochodu poleasingowego są:

  • wniosek w Wydziale Komunikacji.
  • karta pojazdu,
  • dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem technicznym,
  • tablice,
  • faktura VAT od sprzedającego oraz ewentualnie wszystkie faktury pośrednie w oryginale,
  • aktualny KRS zbywcy.

Jeżeli będzie się posiadało wszystkie wymienione wyżej dokumenty, nie będzie żadnych problemów z poprawnym zarejestrowaniem samochodu, który stanie się wtedy naszą własnością. Warto więc z tymi wszystkimi informacjami zapoznać się. Dzięki temu, wybierając się  do urzędu będzie się już miało pełen ogląd sytuacji. Można będzie cieszyć się z tego, że samochód będzie poprawnie zarejestrowany i będzie się miało wszystkie dokumenty to potwierdzające.

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl