Dom Płytki w kształcie plastra miodu: trend czy powrót do tradycji?

Płytki w kształcie plastra miodu: trend czy powrót do tradycji?

Płytki do łazienki bez wątpienia są zakupem na długie lata. Ich wymiana jest bardzo kosztowna i przede wszystkim pracochłonna. W związku z tym musimy się zastanowić dobrze, zanim wybierzemy konkretny wzór oraz kształt. Sprawdźmy jak prawidłowo dobrać kształt, rozmiar, a do tego wszystkiego kolor płytek.

Kształt płytek a wielkość pomieszczenia

Na pewno kształt płytek powinno się dobierać do wielkości pomieszczenia. Duże płytki należy wybierać do sporych pomieszczeń, a do tych mniejszych raczej dużo mniejsze kafelki.

Do łask kilka lat temu powróciła mozaika. Przybiera wszelkie możliwe kolory oraz kształty, między innymi diamentów, rybiej łuski, plastrów miodu oraz arabeski. Z pomocą mozaiki wyodrębnimy strefy w dużym kąpielowym salonie czy też urozmaicimy wystrój stonowany małej łazienki. Mozaika sprzedawana jest w formie dowolnych arkuszy, które pozwalają na przeprowadzenie łatwego oraz szybkiego montażu. Dzięki wymiarom niewielkim płytek oraz elastycznej siatce, która je podtrzymuje, może być układana na powierzchni dowolnie ukształtowanej.

Dużą popularnością cieszą się płytki wielkoformatowe. Nazywane są mega płytkami czy też płytkami XXL. Mają one rozmiary ponadprzeciętne. Chociaż panuje przekonanie, że pasują jedynie do przestronnych oraz dużych łazienek, tak naprawdę sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Rozplanowane prawidłowo wyglądają spektakularnie. Tworzą one gładką oraz jednolitą taflę, niemal zupełnie pozbawioną wszelkich spoin. Z ich pomocą optycznie możemy powiększyć dane wnętrze oraz uzyskać wrażenie wręcz idealnej harmonii. Trzeba sobie zdawać równocześnie sprawę, że wielkoformatowe płytki są twarde, ciężkie oraz także nieporęczne. Jeśli nasza łazienka jest niewielkich rozmiarów, ich układ musi być przemyślany starannie. Za duża liczb cięć oraz ułożenie przypadkowe płytek mogą zaprzepaścić cały efekt.

Polecamy z całego serca płytki Codicer. A gdzie można kupić płytki codicer w sklepie online? Polecamy sklep modnalazienka.pl Wybór zaskoczy nas naprawdę pozytywnie. Jedyny minus jest taki, że trudno będzie zdecydować się na konkretny model.

Płytki Codicer

Płytki plaster miodu: układanie, fuga, czyszczenie

Czy wiesz jak płytki Codicer plaster miodu najlepiej układać? Przy układaniu takich płytek, przydatne jest cięcie kartonu w kształcie, który uważamy za potrzebny. Dzięki temu możemy go umieścić w wybranym przez nas miejscu i przyciąć, jeśli zachodzi taka konieczność. Zamiast układać płytki, uzyskajmy kształt, rozmiar, jak i także kąt przy pomocy tekstury, a później możemy na jej podstawie przycinać kształt właściwy.

Zaprawę należy wymieszać w małych partiach, aby się nie martwić, że stwardnieje w międzyczasie. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć w łazience wannę oraz podłogę, ponieważ zdrapywanie zaschniętej zaprawy może być niezmiernie trudne. Nałóżmy i rozczeszmy zaprawę, pozostawiając przy tym wypukłości, aby płytka przylgnęła dokładnie do materiału bez żadnego ryzyka wylewania się spod niej zaprawy. Postarajmy się być precyzyjnym, ponieważ płytka się chwyta od razu i później trudno jest ją przesuwać.

Ostatnim krokiem jest wybór fugi. Przed tym, wyczyśćmy dokładnie wszystko, aby się upewnić, że nie ma nigdzie fragmentów zaprawy. Kiedy będziemy gotowi, nałóżmy fugę na szwy i przetrzyjmy ją delikatnie gąbką. Po nałożeniu całego materiału, sprawdźmy dokładnie, czy nigdzie nie powstały jakieś pęcherzyki powietrza oraz także pozostałości fugi. Jeśli nasze wskazówki nie zwiększają Twojej pewności do samodzielnego ułożenia płytek to sprawdź tę stronę.

Warto także co nieco powiedzieć na sam koniec o czyszczeniu płytek. Zanim się za to zabierzemy, to usuńmy z płytek kurz. Powierzchnie podłogowe wystarczy odkurzyć, natomiast ściany przetrzeć przy pomocy suchej szmatki, inaczej osiągniemy efekt odwrotny do zamierzonego. Niezależnie od tego, jaki sposób czyszczenia oraz środek czystości wybierzemy, zaczynamy od przemycia powierzchni zabrudzonej ciepłą wodą. W taki sposób rozszerzamy pory płytek, co pozwoli na ich umycie dogłębne.

Każda kobieta zajmują się domem korzysta z octu, którego mnogość zastosowań jest trudno zliczyć. Ocet spirytusowy jest środkiem, który sprawdzi się doskonale także do czyszczenia powierzchni ścian, jak i także podłóg ceramicznych. Wystarczy przygotować roztwór w proporcjach odpowiednich - do litra ciepłej wody dodajemy szklankę octu, a następnie mieszamy. Taka mikstura w sposób błyskawiczny rozpuszcza tłuszcz, a do tego usuwa lepkie zanieczyszczenia. Jeśli chcemy wzmocnić działanie roztwory na płytki, należy dodać odrobinę płynu do mycia naczyń. Czyszczenie pomieszczenia zaczyna się od ściennych płytek, przecierając je zawsze od góry do dołu. Najlepiej użyć do tego celu butelki ze spryskiwaczem wypełnionej detergentem domowej roboty oraz gąbki. Podłogi o wiele wygodniej jest myć przy pomocy mopa. Zawsze przecieramy płytki ceramiczne od środka pomieszczenia w kierunku drzwi.

Na pewno będziemy zadowoleni z wyboru płytek i ich praktyczności.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl