Dom Meble, które pozwolą Ci oszczędzić miejsce

Meble, które pozwolą Ci oszczędzić miejsce

​​Zagracone wnętrza nie sprzyjają odpoczynkowi, ani żadnym innym aktywnością. Przebywanie w nich często jest nawet męczące - zwłaszcza dla odwiedzających nas gości, nieprzyzwyczajonych do tego typu aranżacji. Co zrobić, aby uniknąć takiego efektu?

W pierwszej kolejności należy zając się meblami. To właśnie one mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się ciasne i nieprzyjazne. Zwłaszcza wówczas, gdy metraż jest mocno ograniczony. Ich właściwy dobór okaże się prawdziwym przepisem na sukces.

Im mniej, tym lepiej - także mebli

Na początek warto wspomnieć o często popełnianym błędzie, którego dopuszczają się osoby niedoświadczone w aranżacji niewielkich wnętrz. Niepotrzebnie zastawią pomieszczenia, decydując się na zbyt dużą liczbę mebli. Efekt? Po takim pokoju trudno się przemieszczać, wystrój zaś potęguje wrażenie ciasnoty, co nie sprzyja codziennym aktywnością.

Dlatego warto zawsze trzymać się zasady, że im mniej, tym lepiej. W pomieszczeniu powinny znaleźć się wyłącznie najpotrzebniejsze meble, najlepiej ustawione tak, by nie ograniczały korytarza, po którym się poruszamy.

Jakie meble do salonu?

Oszczędności zaczynamy od najważniejszego pomieszczenia w każdym domu i mieszkaniu. W małych salonach najwięcej trudności sprawiają stoły. Wiele osób decyduje się na duże oraz wysokie konstrukcje w nadziei, że posłużą one do spożywania posiłków, przyjmowania gości czy też przechowywania rozmaitych akcesoriów. W rezultacie jednak domownicy wciąż obijają się o stół, często uszkadzając kolana.

W małych salonach znacznie lepiej sprawdzą się więc stoliki kawowe. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do stawiania na nich kawy oraz innych drobnych elementów. Tyle wystarczy. Tego typu stoliki są zazwyczaj dość niskie i niewielkie, toteż nie zajmują zbyt dużo miejsca.

Duże meblościanki i masywne szafy lepiej zamienić na stoliki RTV oraz niskie komody. Jeśli mieszkanie jest małe, a chcemy przyjąć gości, warto kupić narożnik z funkcją spania. Nie dość, że pomieści on wiele osób, to na dodatek posłuży jak dodatkowe łóżko.

Mała sypialnie - meble, które pozwolą wykorzystać wolną przestrzeń

Przechodzimy do miejsca, w którym śpimy i które często jest niewielkim pomieszczeniem, znacząco ograniczonym pod względem metrażu. Zdecydowanie najwięcej wolnego miejsca zajmuje w nim łóżko, dlatego dobrze było zastanowić się nad tym, czy duże konstrukcje z masywnymi podstawami to na pewno dobry wybór. Zwłaszcza że na rynku dostępnych jest wiele ciekawych alternatyw.

Jedną z nich będzie półkotapczan, czyli łóżko chowane w szafce. Po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, natomiast po rozłożeniu zyskujemy dostęp do dodatkowych półek, na których możemy umieścić budzik, lampkę, telefon, książkę, okulary i wiele innych rzeczy. Jest to idealne rozwiązanie wówczas, gdy sypialnia ma pełnić kilka funkcji, nie tylko miejsca, w którym śpimy.

Z podobnych powodów warto rozważyć sofy rozkładane (https://www.twojemeble.pl/meble/sofy-i-kanapy ), które również okażą się niezwykle funkcjonalne i przydatne. Podobnie jak w przypadku salonu, dobrym pomysłem będzie rezygnacja z dużych szaf na rzecz mniejszej komody. Wykorzystać możemy także ściany, do których przytwierdzone zostaną dodatkowe.

Sofy z funkcją spania:

Meble do jadalni i kuchni

Bardzo popularnym rozwiązaniem w małych kawalerkach jest łączenie salonu z kuchnią poprzez zburzenie ściany. W ten sposób zyskujemy więcej dodatkowego miejsca. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby odpowiednio go wykorzystać.

Wyborem oczywistym wydaje się oczywiście kuchenna wyspa, najlepiej dobrze dopasowana do wielkości aneksu. Nie powinna być zbyt duża, ponieważ utrudni przemieszczanie się, a także sprawi, że zarówno salon, jak i kuchnia ulegną pomniejszeniu. Dobrym elementem rozdzielającym dwie strefy będzie stół rozkładany. Podobnie jak wiele innych produktów omawianych w tym tekście, okaże się one niezwykle funkcjonalny. Łatwo go bowiem dostosować w zależności od sytuacji i tego, ile osób jest na obiedzie. Zamiast więc zastawiać jadalnie ciężkich, masywnym stołem, lepiej postawić na konstrukcję rozkładaną, która na co dzień nie będzie zbytnio rzucała się w oczy.

Jak widać, małe wnętrza wcale nie muszą ograniczać nas pod względem aranżacyjnym. Trzeba jednak szukać odpowiednich rozwiązań, dzięki którym staną się one maksymalnie funkcjonalne. Mamy nadzieję, że powyższe propozycje ułatwią całą sprawę.

Artykuł partnera

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl