Motoryzacja Kiedy potrzebne jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Kiedy potrzebne jest ubezpieczenie komunikacyjne?

Świadomość ryzyka nieszczęśliwych wypadków i niepożądanych zdarzeń w życiu codziennym to jedna z cech odpowiedzialnych i rozsądnych osób. Zniwelowanie ponoszonych kosztów, które są związane z tego typu sytuacjami jest możliwe dzięki m.in. ubezpieczeniom auta, takim jak AC, OC oraz assistance.

Ubezpieczenia komunikacyjne są najczęściej wybieranymi polisami w Polsce. Obecne są w ofercie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i należą do ubezpieczeń obowiązkowych, które musi posiadać każdy właściciel pojazdów.

Ubezpieczenie komunikacyjne OC

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, znane potocznie jako ubezpieczenie OC samochodu jest obowiązkowe dla właścicieli wszystkich pojazdów dopuszczonych do ruchu publicznego. Ze względu na ustawę ubezpieczeń obowiązkowych, zakres ubezpieczenia OC jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Ubezpieczenie komunikacyjne pozwala na pokrycie szkody, którą dana osoba jako kierowca wyrządzi innym uczestnikom poszkodowanym w wypadku.

Ubezpieczenie komunikacyjne AC

Ubezpieczenie AC, znane także jako autocasco również jest traktowane jako ubezpieczenie komunikacyjne. Ten rodzaj polisy nie jest obowiązkowy, ale jego zakres pozwala na rekompensatę w wyniku uszkodzenia, bądź utraty auta w całości lub jego wyposażenia. Ubezpieczenie pozwala na uzyskanie odszkodowania w wyniku zdarzeń losowych, polegających na m.in. gradobiciu, pożarze, zatopieniu, wybuchu, działania huraganu, jak również uszkodzeniu auta przez osoby trzecie.

Ubezpieczenie komunikacyjne assistance

Ubezpieczenie komunikacyjne w formie assistance jest mniej popularną formą ubezpieczenia, ale zapewnia szeroką gamę udogodnień oraz rekompensat w wyniku zdarzeń i wypadków komunikacyjnych. Podstawowe oferty ubezpieczenia auta assistance pozwalają na całodobową pomoc w przypadku stłuczki lub awarii pojazdu. Dotyczy to głównie wsparcia technicznego, polegającego np. na holowaniu auta do warsztatu. Niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe mają w swojej ofercie także takie usługi, jak: dostarczanie paliwa do pojazdu, pokrywanie kosztów wynajętego auta. Niektóre z ofert zapewniają ponadto kompleksową i całodobową pomoc poza granicami kraju. Jest to forma ubezpieczenia szczególnie polecana osobom, które dość często używają auta. Wybierając ubezpieczenie assistance, warto poznać szczegóły oferty, takie jak: limity kilometrów w przypadku holowania lub zakres pomocy po awarii samochodu.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl