Dom Idealne suknie ślubne. Kolorystyka i ich znaczenie.

Idealne suknie ślubne. Kolorystyka i ich znaczenie.

Suknia ślubna zakładana jest przez pannę młodą podczas ceremonii zaślubin. Idealna suknia ślubna jest marzeniem każdej kobiety. W czasach średniowiecza suknie ślubne odzwierciedlały stan majątkowy. Uszyte z bardzo drogich tkanin, przepięknie zdobione złotem i kamieniami szlachetnymi. Kobiety mniej zamożne zakładały do ślubu suknie, w których na co dzień uczestniczyły w nabożeństwach kościelnych.

W naszej kulturze tradycyjne suknie ślubne są koloru białego lub kremowego. Kolor biały jest symbolem aniołów. Kultura zachodu utożsamia go z niewinnością i czystością. Bardzo ważny kolor w religii rzymskokatolickiej. Chrzest dzieci, sakrament pierwszej komunii, ślub. To wszystkie uroczystości religijne gdzie obowiązkowo strój musi być koloru białego. Kolor biały zarezerwowany jest również dla pracowników służb medycznych. Jest silnie związany z medycyną.
Pierwszą suknię w kolorze białym założyła Wiktoria Hanowerska. Królowa Wielkiej Brytanii i Irlandii. Żona niemieckiego księcia Alberta. Ślub odbył się w tysiąc osiemset czterdziestym roku. Wiele panien młodych zainspirowanych strojem ślubnym królowej Wiktorii zakładało do ślubu białe suknie ślubne. Z czasem kolor biały stał się symbolem dziewictwa. Przed dniem ślubu królowej suknie ślubne szyte były w różnych kolorach. Nigdy w historii nie używano czarnych tkanin. Czerń symbolizuje żałobę. Ten zwyczaj praktykowany jest do dziś. W kulturze zachodniej czerń kojarzona jest z siłami zła.

W krajach azjatyckich biel symbolizuje śmierć. Suknie ślubne w tym kolorze są zakazane. W kulturze chińskiej kolor czerwony symbolizuje powodzenie. Chińska panna młoda to kobieta w czerwieni. Kolor czerwony jest kolorem przewodnim na azjatyckich przyjęciach ślubnych. Czerwień odpycha złe duchy, zapewnia błogosławieństwo, bogactwo, powiedzenie i szczęście. W krajach europy zachodniej kolor czerwony symbolizuje prostytucję.
Każda kultura ma swoje zwyczaje i tradycje. W zachodnich Indiach suknie ślubne (Kraków zob. fularazywczyk.pl) szyte są w kolorze czerwonym lub zielonym. Kolor zielony uważany jest za kolor życia. Symbolizuje ludzkie szczęście, powodzenie, harmonię, wolność i spokój. Powstaje z połączenia kolorów żółtego i niebieskiego. W Izraelu oznacza złe wieści. W Chinach utożsamiany jest z niewiernością. Dla Irlandczyków to kolor szczęścia. W dzisiejszych czasach dla europejczyków jest związany z przyrodą, odnowieniem, odrodzeniem i płodnością. Symbolizuje popularny ekologiczny styl życia.

Hinduskie wesele to ceremonia związana z wierzeniami i lokalnymi rytuałami. Przyjęcie weselne organizowane jest przez wiele dni. Hinduskie panny młode zakładają również sari w kolorze białym lub kremowym.
Obecnie suknie ślubne możemy kupić we wszystkich kolorach i fasonach. Są ogólnie dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. Za suknie zapłacimy od osiemdziesięciu złotych do siedmiu tysięcy za sztukę. W sklepie internetowym dodatkowo zapłacimy za koszty przesyłki.

Tej wiosny najmodniejsze suknie ślubne charakteryzuje prostota i minimalizm. Do przeszłości odeszły kilogramy szyfonu, niezliczone ilości koronek i zdobień. Sukienki są proste i eleganckie, uszyte z tkanin w kolorze śmietankowej bieli. Naturalnych i ekologicznych. Kolory mniej błyszczą, są stonowane i matowe. Wykończenia są precyzyjne i dopracowane w każdym szczególe.
Proste kroje idealnie dopasowują się do każdej sylwetki. Klasyczne, gładkie i eleganckie. To suknie ślubne, które królują w tym sezonie i podbijają serca przyszłych żon.
Idealna suknie ślubna nie musi być biała. Warto wybrać taki odcień, który idealnie do nas pasuje.

Materiał partnera zewnętrznego

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl