Prawo i praca Kto może prowadzić księgowość?

Kto może prowadzić księgowość?

Usługi księgowe, zarówno wobec większych firm, jak i mniejszych przedsiębiorstw, może prowadzić w zasadzie każdy. Wystarczy tylko posiadać wiedzę z tego zakresu.  W 2014 roku zniesiono bowiem w wyniku deregulacji obowiązek posiadania certyfikatu księgowego.

Na co należy zwrócić uwagę?

Oczywiście, nie brakuje doświadczonych, posiadających stosowne wykształcenie księgowych. To właśnie do ich biur rachunkowych należy się zgłaszać, jeśli chcemy mieć pewność, że księgowość w naszej firmie będzie poprowadzona bezbłędnie. Księgi można prowadzić już po odbyciu trzyletniego stażu w księgowości. Naturalnie, najwięcej zleceń nadal będą mieć księgowi certyfikowani, zwłaszcza tacy, którzy cieszą się dobrą renomą. Najważniejszym warunkiem prowadzenia księgowości jest to, aby wcześniej nie było wobec nas zarzutów w związku z przestępstwami powiązanymi z wiarogodnością dokumentów. Osoby prowadzące usługową działalność księgową powinny również wykupić stosowne ubezpieczenie.
Dzięki temu będą bardziej wiarygodne w oczach potencjalnych klientów. Polska przedsiębiorczość rozwija się dynamicznie, co powoduje, że właściciele poszczególnych firm dużą uwagę przywiązują do tego, kto zajmuje się dokumentami rachunkowymi.

Innowacyjne rozwiązania w prowadzeniu księgowości

Poza korzystaniem ze standardowych usług księgowych rozwija się również sektor związany z wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w prowadzeniu księgowości. Warto sprawdzić rzetelnych dostawców oprogramowania dla małych, jak i dla średnich przedsiębiorstw, jak np. firma sage.com.pl. Dzięki rozwiązaniom w zarządzaniu uproszczoną oraz pełną księgowością można będzie zauważyć, że praca w dziale księgowym, jak i praca
w całym przedsiębiorstwie toczy się o wiele sprawniej. Wybór odpowiedniego pakietu, zgodnego z działalnością konkretnego przedsiębiorstwa spowoduje, że można będzie szybko zauważyć, że dotychczasowe sprawy rachunkowe, w tym także kadrowe zostaną uporządkowane. Można będzie bezproblemowo podejmować się nowych inwestycji, bez obaw, że coś zostanie przeoczone.

Materiał partnera zewnętrznego

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl