Finanse Szybka pożyczka online - jak ją wziąć?

Szybka pożyczka online - jak ją wziąć?

Każdy chociaż raz znalazł się w sytuacji, w której szybko potrzebował dodatkowych środków pieniężnych. Sposoby reagowania w takich momentach są różne - niektórzy zwracają się z prośbą do rodziny o wsparcie finansowe, inni szukają okazji do dodatkowego zarobku. Tylko część decyduje się na pożyczki, które zresztą błędnie są utożsamiane ze złą sytuacją finansową pożyczkobiorców. Obecnie postrzeganie pożyczek ulega zmianie, zwłaszcza, że dodatkowe środki pieniężne mogą być potrzebne np. na sfinansowanie wycieczki last minute w niezwykle korzystnej cenie. Popularność pożyczek wzrasta także na tle kredytów bankowych; coraz więcej osób przekonuje się, że zaciągnięcie zobowiązania w instytucji pozabankowej jest równie bezpieczne- o ile z rozwagą wybierze się pożyczkodawcę.

Pożyczka online: dlaczego warto?

O tym, że pożyczka online może mieć wiele zalet, przekonuje się coraz więcej osób. Pierwsza korzyść jest oczywista - można w stosunkowo szybki sposób uzyskać dodatkowe środki finansowe, a następnie przeznaczyć je na zakup dowolnej rzeczy. Niezależnie od tego, czy celem jest kupno nowych mebli, sprzętu elektronicznego, uzupełnienie garderoby czy skorzystanie z sezonowych wyprzedaży, pożyczka online jest po prostu środkiem do realizacji celu. Bez tych środków osiągnięcie pewnych rzeczy mogłoby być niemożliwe lub znacznie przesunięte w czasie. Drugą zaletą pożyczek online jest możliwość skorzystania z oferty bez konieczności wychodzenia z domu. Być może brzmi to jak banał, jednak tak po prostu jest- większość osób nie ma czasu, by czekać w niekończącej się kolejce w banku, a następnie przez kolejnych kilkadziesiąt minut (co najmniej) załatwiać żmudne formalności. Jest to trudne zwłaszcza ze względu na pracę; lwia część potencjalnych kredytobiorców pracuje w godzinach otwarcia banków. A wniosek o pożyczkę online można złożyć zarówno z samego rana (np. o 5 czy 6, jeszcze przed wyjściem do pracy) jak i późnym wieczorem, a w razie potrzeby – także i w nocy. Po trzecie: pożyczki online (przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności) są tak samo bezpieczne jak kredyty bankowe.

Szybka pożyczka w kilku krokach

Proces zaciągania zobowiązania finansowego przez Internet jest stosunkowo krótki i obejmuje kilka etapów. Na szczęście ze strony potencjalnego Klienta nie potrzeba więcej niż kilkunastu minut, by wypełnić to, co jest niezbędne z punktu widzenia firmy. Na przykładzie jednej z instytucji (wonga.pl):

- Klient wchodzi na stronę główną instytucji (www.wonga.pl), wybiera interesującą go opcję (rodzaj pożyczki, kwotę, okres spłaty itd.),

- wypełnia prosty formularz, uzupełniając swoje dane osobowe,

- Klient czeka na decyzję instytucji,

- w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia zawiera umowę (również przez Internet),

- jedyne co pozostaje Klientowi, to oczekiwanie, aż przyznane środki wpłyną na konto (w przypadku wonga.pl przelew może przyjść nawet w kilkanaście minut, chociaż najczęściej pieniądze wpływają na rachunek bankowy na drugi dzień).

Czym kierować się przy wyborze pożyczkodawcy?

Przed podjęciem decyzji co do wyboru pożyczkodawcy warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszym i najbardziej oczywistym wydaje się atrakcyjność oferty; to z kolei zależy od potrzeb Klienta. Niezależnie jednak od osobistych preferencji co do wysokości pożyczki czy długości okresu spłaty, bez wątpienia liczy się koszt zaciągnięcia zobowiązania - im niższy, tym lepiej. To jednak nie jedyny czynnik, jaki należy wziąć pod uwagę. Bardzo ważna jest wiarygodność pożyczkodawcy i opinia Klientów, którzy już skorzystali z jego usług. Warto przeanalizować, w jaki sposób wygląda proces brania pożyczki, jakimi zasadami kieruje się instytucja, jak wygląda ewentualny kontakt z firmą. Ważne jest również, by regulamin zaciągania zobowiązania był sformułowany jasno, bez zbędnych zawiłości, które mogą wprowadzić potencjalnego Klienta w błąd. Dobrze, jeśli wybrany pożyczkodawca podchodzi w pełni profesjonalnie do weryfikacji danych swoich Klientów, a także do sprawdzania ich historii kredytowej. To daje pewność, że firma poważnie traktuje swoją działalność.

Przegląd przykładowej oferty

Jedną z firm, która udziela pożyczek online, jest wonga.pl. Dla potencjalnych Klientów ma dwie propozycje- pożyczkę krótkoterminową i ratalną. W ramach pierwszej z nich można pożyczyć do 1500 zł (nowi Klienci - nawet do 2500 zł) na okres maksymalnie 60 dni. Co ważne, osoby, które po raz pierwszy korzystają z usług wonga.pl, poniosą koszt pożyczki w wysokości…10 zł. Przy każdej kolejnej pożyczce koszt jest już inny, ale można go łatwo sprawdzić (używając suwaka na stronie głównej serwisu, po zaznaczeniu rodzaju pożyczki, kwoty i okresu spłaty). Druga opcja to pożyczka ratalna - tutaj Klient może otrzymać nawet 10 000 zł. W tym wypadku okres spłaty jest jednak nieporównywalnie dłuższy i wynosi aż 24 miesiące. To ciekawa opcja dla osób, które potrzebują większej ilości gotówki, ale chcą mieć jednocześnie komfort spłacania. Rata miesięczna w tym przypadku nie powinna zbytnio nadszarpnąć domowego budżetu, nawet przy maksymalnej kwocie zobowiązania. Obie oferty są skonstruowane w taki sposób, że nawet osoby z dość różnymi wymaganiami znajdą coś dla siebie.


Artykuł sponsorowany

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl