Dom Zastosowanie regałów metalowych

Zastosowanie regałów metalowych

Regały metalowe to ekonomiczne, funkcjonalne, uniwersalne meble znajdujące wiele zastosowań. Wykorzystuje się je w sklepach, warsztatach, magazynach, archiwach, biurach, a nawet w gospodarstwach domowych. Regały metalowe umożliwiają składowanie i utrzymanie w idealnym porządku różnego rodzaju ładunków.

Dużą zaletą regałów metalowych jest łatwość montażu. Konstrukcje metalowe są stabilne, wytrzymałe, doskonale znoszą nawet bardzo duże ciężary, są odporne na wszelkie warunki zewnętrzne. Zaletą regałów metalowych jest też niewysoka cena. W gospodarstwach domowych regały metalowe najczęściej spotyka się w garażach, w piwnicach, w warsztatach przydomowych, w pomieszczeniach gospodarczych.

Regały metalowe w magazynach

Regały metalowe stanowią idealne wyposażenie każdego magazynu. Procesy magazynowania to czynności skomplikowane i wymagające dużego nakładu pracy. Zadaniem magazynierów jest nie tylko dbanie o właściwą ewidencję jednostek ładunkowych, ale też o prawidłowe składowanie i rozmieszczenie towarów. Regały magazynowe ułatwiają gospodarkę magazynową, umożliwiają składowanie różnych rodzajów ładunków, pozwalają magazynować towary w optymalnych warunkach.

Popularnymi rodzajami regałów magazynowych są regały paletowe stałe, regały półkowe, regały wspornikowe. Regały paletowe stałe to konstrukcje składające się ze słupów montowanych na stałe i z dodatkowych poziomych i pionowych elementów. Do obsługi tego rodzaju regałów używane są wózki widłowe. Regały paletowe stałe umożliwiają składowanie dużego asortymentu bez ograniczania dostępu do poszczególnych jednostek ładunkowych.

Regały półkowe to regały, na których składuje się niewielkie ładunki umieszczone w pojemnikach magazynowych. Zaletą takich regałów jest możliwość regulowania wysokości półek, dzięki czemu możliwe jest magazynowanie towarów o różnych wymiarach.

Regały wspornikowe to regały o niezwykle prostej konstrukcji. Składają się ze słupa i z przymocowanych do niego pod kątem prostym wsporników. Regały wspornikowe są przeznaczone do składowania towarów dłużycowych. Do obsługi regałów wspornikowych używana jest suwnica lub specjalny wózek boczny.

Dzięki regałom magazynowym można w funkcjonalny sposób zagospodarować powierzchnię magazynu i utrzymać należyty porządek wśród wszystkich produktów zgromadzonych w magazynie. Regały magazynowe pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń magazynową bez marnowania cennych centymetrów.

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl