Prawo i praca Praca w finansach – jaka droga do sukcesu?

Praca w finansach – jaka droga do sukcesu?

Mniej więcej w latach grupa Monty Pythona drwiła z księgowych i uważała, że to grupa bezgranicznie nudnych miłośników rutyny. Ostatnie słowo jak się jednak okazuje należy do specjalistów z dziedziny finansów. Obecnie mają oni więcej powodów do uśmiechu, ponieważ dzięki zdobytej wiedzy i doświadczeniu nie tylko nie muszą oni martwić się o pracę, ale mogą przebierać w atrakcyjnych i jednocześnie dobrze płatnych ofertach pracy.

Kariera w finansach - doskonały wybór

Jeśli ktoś jest księgowym nie będzie czuł dyskomfortu na widok arkusza kalkulacyjnego. Taka osoba, która specjalizuje się w takim właśnie zadaniu będzie czuła się doskonale w obliczu rzędów cyfr. Uczucie pewności siebie oczywiście bierze się z doskonałej znajomości przepisów prawa, które właśnie tych kwestii będą dotyczyć. Osoba taka powinna także doskonale znać skomplikowane procedury od strony praktycznej.

Praca po studiach finanse i rachunkowość - jaka droga rozwoju zawodowego?

Praca w dziale finansów gwarantuje nie tylko satysfakcję zawodową oraz finansową, ale również musimy pamiętać o tym, że nie będzie można spoczywać na laurach. Lepiej na to uważać. Specjaliści z zakresu rachunkowości, jeśli chcą być dobrymi specjalistami muszą przede wszystkim ciągle się rozwijać i zwiększać swoje zawodowe kwalifikacje. Będzie je można również wykorzystywać za granicą. Jeśli ktoś pracuje w księgowości i czuje się w tym dobrze to bez wątpienia będzie mógł się rozwijać coraz lepiej. Wtedy można brać pod uwagę szkolenie CIMA, które będzie traktować na temat zarządzania przedsiębiorstwem. To rzeczywiście obecnie najbardziej popularna kwalifikacja zawodowa, jeśli chodzi o rachunkowość zarządczą. Obecnie wszyscy rozwijający się księgowi starają się iść właśnie w tym kierunku.

Prestiżowy zawód w Finansach

W jaki sposób to działa?

CIMA obejmuje 17 egzaminów, które mają bardzo szeroki zakres tematyczny. Co bardzo ważne i warte tutaj podkreślania to fakt, że uczestniczy takich szkoleń muszą mieć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim muszą ją stosować w praktyce. Doskonałe zrozumienie materiału jaki będzie przedstawiany jest bardzo ważne, ponieważ to tak naprawdę jedyna droga do zdobycia certyfikatu, który będzie się cieszył renomą wśród pracodawców na całym świecie. Podczas, gdy dyplomy mało znanych organizacji praktycznie są warte tyle co papier wykorzystywany do ich drukowania o tyle certyfikat CIMA będzie robił wrażenie na pracodawcach niezależnie od tego, gdzie się znajdziey. Już na etapie nauki będzie można oczekiwać na pracę płatną o 80% lepiej.

Finanse i rachunkowość - praca we własnej firmie

Jeśli posiada się odpowiednią wiedzę teoretyczną z dziedziny finansów i umiejętność jej stosowania w praktyce to staniemy się atrakcyjnymi osobami dla pracodawców. Dodatkowo będzie to szansa na przygotowanie do prowadzenia firmy. Znalezienie dobrze opłacanego stanowiska nie jest problemem dla takich osób, a bezrobocie będzie dla nich wyłącznie sytuacją znaną z telewizji.

Finanse i rachunkowość - praca w innym kraju

Jeśli znajomość języka angielskiego mamy na dobrym poziomie egzaminy CIMA będzie można zdawać w tym języku również w naszym kraju. Potem o pracę będzie można ubierać się poza granicami kraju, zaś przyszłe zarobki pokażą, że emigracja może być wielką szansą. Świat finansów rzeczywiście należy do odważnych i jest wiele możliwości, na pewno warto próbować swoich sił.

Chesz zdobyć dobrą pracę w branży finansowej? Wejdź na stronę http://gieldacv.pl/

 

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl