Dom Dlaczego warto mieć w domu skrzydłokwiat?

Dlaczego warto mieć w domu skrzydłokwiat?

Osoby kochające kwiaty i fascynujące się nimi, często posiadają w swoich domach zamknięte rośliny kwiatowe. Nie da się ukryć, że rośliny te są niezwykłe, zwłaszcza wtedy, gdy wiesz jak o nie zadbać w domowych warunkach. Wówczas na pewno cię nie zawiodą. Dzięki przeprowadzeniu badań na wielu roślinach domowych mamy wiedzę, jakie korzyści płyną z ich posiadania w mieszkaniu. To sprawia, że chcemy mieć ich jeszcze więcej. Można wyróżnić wiele rozmaitych powodów, dla których warto uwielbiać domowe rośliny, choćby takie jak lilie, występujące w różnych odmianach. Lilia pokojowa jest kwiatem, który prezentuje się niezwykle efektownie, a przy tym wyróżnia ją niski poziom utrzymania. Dzięki temu artykułowi pogłębi się twoja wiedza na temat powodów, dla których warto posiadać lilię pokojową w swoim mieszkaniu.

1. Oczyszczanie powietrza

Jak wiadomo w naszych domach znajduje się wiele zanieczyszczeń i zarazków, które mogą powodować rozmaite powikłania zdrowotne. Dlatego tak ważna dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa jest dbałość o oczyszczanie powietrza. Wielu ludzi nie ma pojęcia o tym, jak wiele zanieczyszczeń znajduje się w ich domach. Są to nawet niebezpieczne substancje chemiczne. Nie tylko powietrze na zewnątrz, ale również powietrze w pomieszczeniach może być bardzo szkodliwe. Zatem aby doprowadzić do kontroli szkodliwych gazów i lotnych związków organicznych, należy zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią wentylację, dzięki której usunięte zostaną zanieczyszczenia. W redukowaniu zanieczyszczeń jak najbardziej mogą pomagać rośliny domowe, chociażby lilie pokojowe, inaczej rośliny kobry. Eksperyment przeprowadzony przez NASA wykazał, że lilia pokojowa wchłania takie szkodliwe substancje jak tlenek węgla, ksylen, benzen, formaldehyd i inne. Dzięki eliminacji 60% zanieczyszczeń, możliwe jest swobodne oddychanie, dzięki dodaniu powietrzu wilgoci.

2. Niska poziom konserwacji przy takiej instalacji domowej.

Kiedy określamy jaki ma być wystrój naszego mieszkania, bardzo często przywiązujemy wagę do roślin domowych, które mają być ozdobą poszczególnych pomieszczeń. Wszyscy szukają czegoś, co będzie im zajmowało jak najmniej czasu w napiętym grafiku w ciągu dnia, co nie będzie wymagające pod względem konserwacji.

Lilia pokojowa jest o tyle wygodna w posiadaniu, że nawet jeśli zapomnimy o jej podlaniu, to ona nadal będzie się prawidłowo rozwijać. Nie potrzebuje też do przetrwania światła słonecznego i wystarczy jej samo korzystanie ze światła we wnętrzu pomieszczenia, pośredniego od światła słonecznego. Dodatkowo wspaniale się prezentuje z błyszczącymi zielonymi liśćmi, a także dużymi przylistkami. Lilia pokojowa jest też niezwykła przez wzgląd na jej niskie wymagania. Z tego powodu spora grupa hodowców roślin indor stawia właśnie na nią.

3. Absorbowanie oparów acetonu

Lilia pokojowa chroni od zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. Jej niezwykłą zaletą jest to, że chroni domowników przed zanieczyszczeniami pochodzącymi ze szkodliwych oparów produktów, które są używane w mieszkaniu. Są to takie substancje jak alkohol czy aceton, które w sposób szkodliwy wpływają na nasze zdrowie. Znajdują się one m.in. w alkoholu do pocierania, zmywaczu do paznokci, farbach itp. Produkty te zawierają aceton oraz alkohol w swoim składzie. Narażanie się na działanie tych substancji może powodować bóle głowy, obniżenie ciśnienia krwi, brak koordynacji, senność lub zatrucie acetonem. Dzięki posiadaniu w domu uspokajającej lilii, zabezpieczamy się przed działaniem tych oparów i czynimy otaczające powietrze wolnym od zanieczyszczeń oraz bezpieczniejszym dla naszego zdrowia.

4. Zapewnienie spokojnego snu

Współcześnie wiele osób cierpi z powodu bezsenności lub słabego snu. Dzięki tym wewnętrznym roślinom dostarczane są nam niezwykłe korzyści, sprzyjające uzyskiwaniu spokojnego snu. Warto zatem mieć w swojej sypialni uspokajającą roślinę, która przy okazji będzie piękną ozdobą. Roślina umożliwia lepsze oddychanie, filtruje powietrze wewnątrz pomieszczenia, a także dba o zwiększenie poziomu wilgotności. Dodatkowo ułatwia zasypianie i gwarantuje dobry sen, bo usuwa powszechne alergeny, jakimi są zarodniki pleśni. Oprócz tego dzięki pięknu roślin zaczynamy odczuwać spokój, a przez to łagodzi się w nas uczucie stresu. Feng Shui twierdzi, że jest to najlepsza roślina do sypialni, bo zapewnia spokój i wnosi pozytywną energię.

5. Ożywienie wystroju domu

Nawet w sytuacji gdy nie zdajemy sobie ze zdrowotnych korzyści tej rośliny, to warto mieć ją w domu dla samego jej wyglądu. Stanowi ona wspaniałe włączenie do wystroju wnętrz. W pomieszczeniu wyróżnia ją piękno białych kwiatów z przylistkiem oraz zielonymi liśćmi. Jeśli dodatkowo dobierzemy odpowiednią doniczkę, to wspaniały wystrój wnętrza mamy zagwarantowany. Ozdobna doniczka pozwoli podkreślić piękno rośliny.

6. Zapobieganie powstawaniu pleśni

Pleśń może powstawać w łazience, kuchni czy umywalce, bo jest tam wysoka wilgotność. Widać to np. na zasłonach łazienkowych. Lilia pokojowa w takich miejscach będzie temu zapobiegała poprzez wchłanianie nadmiaru wilgoci z otoczenia. Wilgoć zostanie zmniejszona, a rozwój zarodników pleśni zahamowany.

7. Usuwanie zarodników grzybów pleśniowych z powietrza

Lilia pokojowa nie tylko usuwa pleśń z pomieszczeń, ale też eliminuje zarodniki pleśniowe z powietrza. Jest to szczególnie korzystne dla osób wrażliwych na te zarodniki. Przykładowo zarodniki pleśni mogą powodować kaszel, podrażnienia gardła, podrażnienia skóry, kichanie itp. Jest to szczególnie niebezpiecznie dla osób cierpiących na astmę oskrzelową czy przewlekłą chorobę płuc. Dzięki posiadaniu lilii pokojowej możesz zmniejszyć to ryzyko.

Podsumowując, lilia pokojowa to roślina, którą warto mieć w swoim domu. Często jest też używana jako roślina ozdobna w biurach. Wiadomo bowiem, że eliminuje szkodliwe promieniowanie z komputerów czy telewizji. Stanowi ona idealny prezent dla kogoś bliskiego.

Dowiedz się więcej: Skrzydłokwiat - pielęgnacja, uprawa, podlewanie, odmiany

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl