Biznes i Szkolenia Biznes trzeba prowadzić z pasją

Biznes trzeba prowadzić z pasją

Chociaż sklep internetowy dla żeglarzy Maristo.pl powstał w niecałe dwa lata temu, to jego właściciele mają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu działalności biznesowej. A co najważniejsze – sami są żeglarzami.

Każdy żeglarz wie, jak bardzo ważny – szczególnie w ekstremalnych warunkach – jest sprawdzony i niezawodny sprzęt. Cenna i to nie tylko dla początkujących jest też rada kogoś doświadczonego. – Jako żeglarze i jednocześnie organizatorzy regat odczuwaliśmy brak na rynku zaufanego dostawcy sprzętu żeglarskiego, między innymi wyposażenia jachtów, elektroniki, środków bezpieczeństwa, odzieży. Dlatego postanowiliśmy wypełnić tę lukę – mówi biznesmen i żeglarz Jacek Zieliński. W połowie 2015 roku wspólnie Ryszardem Drzymalskim (także miłośnikiem tego sportu) powołali spółkę Maristo.pl – prowadzącą m.in. sklep internetowy stworzony, jak sami mówią przez żeglarzy dla żeglarzy. Choć w ofercie są także artykuły przydatne w szeroko pojętej turystyce.

- Na życzenie klienta jesteśmy w stanie sprowadzić produkty z całego świata – zapewnia Jacek Zieliński. Każdy ze wspólników od lat prowadzi własną firmę. Wiedzą, że bez zadowolonego klienta w biznesie nie można liczyć na sukces i dlatego starają się jak najlepiej zaspokoić jego oczekiwania.

Trafić w potrzeby żeglarzy

Każdy ze wspólników tworzących Maristo, ma na swoim koncie tytuły mistrza Polski oraz sukcesy w krajowych i międzynarodowych regatach. Ryszard Drzymalski jest Mistrzem Polski 2015 roku – tytuł zdobył podczas regat SailBookCup. Jacek Zieliński mistrzem Polski został w regatach w 2013 i 2015 roku, a ma na swoim koncie tytuł Mistrzostrza Polski Samotników, zdobyty w 2015 roku podczas Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland. Mają za sobą udział w wielu regatach w Polsce i zagranicą. – A także niejedną przygodę, zarówno z tych przyjemnych, jak i mrożących krew w żyłach. To sprawia, że dobrze znamy i rozumiemy potrzeby żeglarzy – zapewnia Jacek Zieliński. Dodaje, że sami testują oferowane przez spółkę produkty, co pozwala na udzielanie naszym klientom porad i opinii opartych na własnych doświadczeniach oraz na stałe udoskonalanie i poszerzanie oferowanego przez nas asortymentu.

Spółka Maristo to nie tylko sklep żeglarski, ale także kilka innych inicjatyw wynikających z pasji Jacka Zielińskiego i Ryszarda Drzymalskiego. Wśród nich istniejący już od 2010 roku informacyjno-społecznościowy portal żeglarski SailBook.pl,organizacja regat SailBookCup oraz najtrudniejszych regat samotników na Bałtyku – Wielkiej Żeglarskiej Bitwy o Gotland. – Dzięki tym aktywnościom środowisko żeglarskie, nie tylko w Polsce, ale także zagranicą, obdarza nas zaufaniem – uważa Jacek Zieliński.

Doświadczenie w biznesie

Płynę dla…

Właściciele Maristo.pl nie ograniczają się do prowadzenia biznesu i realizowania swoich pasji. – Nie jesteśmy obojętni na los otaczających nas ludzi i chętnie wspieramy wszelkie wartościowe inicjatywy – zapewnia Jacek Zieliński. W 2015 roku hasło regat SailBookCup brzmiało „Płynę dla Leo”, a zbierane były fundusze dla osób chorych na zespół wrodzonej ośrodkowej hipowentylacji. Do akcji włączyła się ambasadorka imprezy – aktorka Moniką Kwiatkowską i fundacja „Zdejmij Klątwę”.

Rok później, w 2016 roku, podczas rozpoczęcia regat zorganizowany był dzień dawcy szpiku, co wiązało się z możliwością zarejestrowania się w bazie DKMS Polska (nie tylko przez uczestników regat).

- Promujemy też wśród najmłodszych żeglarstwo – dodaje Jacek Zieliński. Portal SailBook.pl zorganizował w ramach regat SailBook Cup 2013 konkurs „Pisz i płyń” dla młodzieży w wieku 14-18 lat, zamieszkałej w gminach Cedry Wielkie i Pruszcz Gdański. Patronatem objęli go Marszałek Województwa Pomorskiego, Honorowy Konsul Szwecji w Gdańsku. Konkurs polegał na napisaniu morskiej opowieści, a jego zwycięzcy, poza otrzymaniem nagród rzeczowych, mieli możliwość wzięcia udziału w najdłuższych regatach na Bałtyku – SailBook Cup na pokładzie jachtu organizatora, Jacka Zielińskiego.

Partner w biznesie

Twórcy Maristo.pl uważają, że najlepszą receptą na sukces w biznesie jest ciężka praca. Bez zaangażowania i oddania serca firmie trudno jest osiągnąć założone cele. Idealnie, jeśli uda się połączyć pracę z pasją. Dużą pomocą w prowadzeniu biznesu jest też sprawdzony partner, na którym można polegać w kwestiach finansowych. Dla Maristo jest nim PKO Bank Polski. – Cenimy sprawną obsługę, elastyczność w rozwiązywaniu problemów, idealnie dopasowany garnitur innowacyjnych produktów oraz dostępnych e-produktów – wymienia Jacek Zieliński

Źródło: newsrm.tv

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl