Motoryzacja Wyjazdy zagraniczne - wynajem samochodu

Wyjazdy zagraniczne - wynajem samochodu

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wyjechać zagranicę swoim prywatnym autem, wynajęcie auta z wypożyczalni jest najlepszym rozwiązaniem. Wygodne i bezpieczne auto, odpowiednio serwisowane więc w dobrym stanie technicznym zapewni ci komfortową podróż.

Wypożyczalnia aut, zanim podpiszecie umowę

Wyjazd zagraniczny powinien zostać zgłoszony jeszcze przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią. Bez znaczenia jakie auto chcesz wypożyczyć, czy osobowe czy dostawcze, musisz najpierw poznać warunki, które musisz spełnić. Chodzi tu o takie kwestie jak np. to, czy do wszystkich krajów możesz pojechać. Przed podpisaniem umowy wynajmu trzeba bowiem uregulować wszystkie kwestie formalne.

1. W rozmowie z pracownikiem wypożyczalni powiedz, jakie są twoje plany.

Na terenie Polski wypożyczalnia nie wymaga dodatkowych zezwoleń, po prostu musisz zwrócić auto w nienaruszonym stanie, w określonym terminie. Inaczej jest, gdy wybierasz się zagranicę. Musisz o tym fakcie poinformować wypożyczalnie, by ta wyraziła formalną zgodę na wyjazd wypożyczonym autem zagranicę.

2. Upewnij się, że wypożyczalnia zgodzi się na twój wyjazd ich autem zagranicę

Standardowe polisy OC mają swoje ograniczenia ponadto w niektórych krajach ryzyko kradzieży auta jest znacznie większe z tego powodu wypożyczalnia może nie wyrazić zgody na wyjazd do konkretnego kraju. W niektórych przypadkach może być również tak, że wjazd do danego kraju powiązany będzie z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Może również być wymagana zgoda potwierdzona notarialnie lub specjalna zgoda.

3. Zaznaczenie odpowiednich opcji

Wypożyczalnie stosują uproszczone procedury. Jeśli Twoje miejsce docelowe jest poza listą z oferty wypożyczalni, możesz uzyskać zgodę bez większego problemu. Wystarczy tylko zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu, ewentualnie wypisując dodatkowe oświadczenie trzeba określić do jakiego państwa chcesz dotrzeć a następnie w czasie podróży trzymać się tych ustaleń. Jeśli coś cię zmusi do zmiany w trasie, powinieneś telefonicznie poinformować o tym wypożyczalnie.

4. Ustal jakich dokumentów w konkretnym kraju potrzebujesz

Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i po krajach wchodzących w jej skład możemy poruszać się bez większych ograniczeń. Jeżeli jednak na trasie naszej podróży znajdzie się kraj nie należący do Unii możliwe jest, że będziesz potrzebować Wizy lub Zielonej Karty. W wypożyczalni otrzymasz odpowiednie informacje a nawet kontakty do właściwych instytucji.

 

Wynajem busów na zagraniczny wyjazd

Wypożyczalnie aut w swojej ofercie mają wyjazdy prywatne i służbowe zagraniczne, jednak zupełnie inaczej jest w chwili, kiedy potrzebujesz wypożyczyć auto do innych celów. Planując przeprowadzką lub przewóz towarów zagranicę musisz skorzystać z oferty wynajmu busów i samochodów dostawczych. W tym przypadku jednak należy posiadać określone zezwolenia oraz uregulować kwestie formalne. Musisz posiadać odpowiednie prawo jazdy, oraz uprawnienia a wtedy uzyskasz zgodę wypożyczalni na wyjazd autem dostawczym zagranicę.

W głównej mierze z wynajmu aut dostawczych oraz busów korzystają częściej przedsiębiorcy, którzy nie planują zakupu takiego auta, ale jest ono potrzebne do prowadzenia działalności. W tej chwili oferty wypożyczalni są dostosowane do potrzeb właśnie takich klientów. Prowadząc działalność polegającą na przewozie ludzi lub rzeczy zagranicę, opłaca się skorzystać z opcji wynajmu jako alternatywy dla kosztownego zakupu czy leasingu aut.

Jaki jest koszt wypożyczenia auta

Wyjazdy zagraniczne są wyliczane w wypożyczalni indywidualnie. Przeważnie koszty to około 50 zł dziennie. Cena może zmieniać się, gdy konieczne jest np. doposażenie auta by spełniało normy przepisów drogowych w danym kraju. Opłata może być jednorazowa lub okresowa w zależności od tego, jak długo ma trwać wynajem.

 

Materiał partnera zewnętrznego

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl