Biznes i Szkolenia Poznaj zalety systemu RCP w Twojej firmie

Poznaj zalety systemu RCP w Twojej firmie

Zawsze istnieją możliwości, by ulepszyć istniejące działania, wpłynąć bardziej na bieg wydarzeń czy wdrożyć rozwiązania, które poprawią daną sytuację. To szczególnie ważne, gdy ma się własną firmę, bo można dzięki temu zyskać same korzyści. Czasami potrzeba niewiele, żeby zmienić wiele i to w obszarach, od których wiele zależy - w zakresie rejestracji czasu pracowników.

Zapomnijmy o przeszłości

Tradycyjna ewidencja nie zdaje dziś egzaminu - jest archaiczna, nieprzystosowana do zmieniającej się rzeczywistości. Nieprzyjazna, biurokratyczna, zbyt długo pozostająca jako jedyna i niezastąpiona. Teraz już na szczęście czasy się zmieniły i mamy wybór. Rozwój technologiczny w tym pomaga, bo dzięki niemu można jeszcze szybciej i sprawniej przeprowadzić ten niezwykle ważny, wręcz kluczowy proces w każdej firmie - monitorować obecność pracowników, realnie sprawdzać, jaki jest prawdziwy czas ich pracy. Zapewnia to na przykład aplikacja inEwi, która ma wiele zalet. Sprawdźmy je!

Prawdziwe oszczędności

Nie musimy tracić czasu na tworzenie i uzupełnianie nieczytelnych papierowych list. Pracownicy, którzy byli za to wcześniej odpowiedzialny, teraz mogą skupić się na bardziej pożytecznych, wpływających na rozwój firmy, działaniach. To jednocześnie wpływa na lepszą kondycję naszej organizacji, bo nie jest ona spętana przez działania niemające większego sensu. Zamiast więc rozliczać, sprawdzać, analizować czas pracy każdego pracownika, skupmy się na tym, co istotne, a zadania ewidencyjne pozostawmy tej inteligentnej aplikacji.

Jak to działa?

Internetowy system RCP tworzy szczegółowe raporty, listy obecności i karty pracy, w których uwzględniane są wszelkie nadgodziny oraz przerwy. Jest zintegrowany z popularnymi programami kadrowo-płacowymi (m.in. Comarch Optima, Sage, Symfonia), co pozwala na wyeksportowanie do nich wszystkich danych. Aplikację można zainstalować po prostu na smartfonie, nie trzeba więc myśleć o dokupieniu drogich, dedykowanych urządzeń do kontroli czasu pracy. Można więc rejestrować czas bezpośrednio z poziomu smartfona, ale też laptopa czy tabletu. Każde przesłanie zdarzenia (wejście, wyjście, przerwy) zawiera informacje, z jakiego miejsca zostało nadane. Dodatkowe załączane jest zdjęcia pracownika i podgląd aktualnego czasu pracy. Co ciekawe, jeśli połączymy rejestrację z Grafikiem Pracy, otrzymamy dodatkowe, cenne informacje: monitoring nadgodzin oraz spóźnień, ale nie tylko, o czym można przeczytać w artykule “Jak efektywnie układać grafik pracy?”.

Warto skorzystać z możliwości, jakie zapewnia nowoczesny system RCP. Ta pozytywna zmiana na pewno sprawi, że nasza firma będzie lepiej funkcjonować.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl