Dom Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Wykorzystanie myjki ciśnieniowej jest bardzo szerokie. Przyda nam się ona przede wszystkim do czyszczenia rozmaitych powierzchni, a także usuwania mikroorganizmów, takich jak grzyby czy pleśń. Oczywiście wszystko to stanie się możliwe jedynie wówczas, gdy zakupimy odpowiednie urządzenie.

To zaś w wielu przypadkach może okazać się trudne, ponieważ myjka ciśnieniowa występuje na rynku w wielu odmianach, przystosowanych do realizacji konkretnych zadań. Różnią się one między sobą przede wszystkim parametrami użytkowymi, które wpływają na ich możliwości.

Do czego przyda się myjka ciśnieniowa?

Zaczniemy od zdefiniowania możliwych zastosowań myjki. Na rynku najczęściej można spotkać modele przeznaczone do czyszczenia samochodów. Są to myjki wyróżniające się średnią mocą, pozwalającą na efektywne usunięcie kurzu oraz innych lekkich zabrudzeń.

Chcąc pozbyć się zaschniętego błota, piasku lub plam z oleju, trzeba zainwestować w myjkę wyposażoną w pianownicę lub szczotkę – w przeciwnym wypadku nie możemy liczyć na uzyskanie pełni czystości.

Znacznie mocniejsze są myjki przystosowane do czyszczenia kostki brukowej. Gwarantują one generowane wysokiego ciśnienia roboczego, dzięki któremu możliwe jest usunięcie nawet największych zanieczyszczeń, łącznie z mchem lub trawą. Podobnymi parametrami wyróżniają się myjki do elewacji. Warto zaopatrzyć się jednak w urządzenia pozwalające na regulację generowanego ciśnienia. Na elewacji mogą znajdować się bowiem drobne elementy dekoracyjne, które przy wyższym ciśnieniu mogą ulec zniszczeniu.

W sklepach dostępne są również urządzenia do czyszczenia okien oraz różnego rodzaju tkanin. Są to modele o stosunkowo niskich parametrach technicznych, gwarantujące skuteczną ochronę delikatnych powierzchni.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Oczywiście określenie konkretnego modelu to nie wszystko. Konieczne jest również zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry użytkowe myjek dostępnych na rynku. Wymienić należy przede wszystkim:

ciśnienie robocze – odpowiada za to, jaką siłę ma generowany strumień wody, który kierowany jest na czyszczoną powierzchnię. Im ciśnienie wyższe, tym poważniejsze zabrudzenia możemy usunąć. Mowa tu przede wszystkim o plamach, które głęboko wniknęły w dany materiał. Mycie powierzchowne nie pozwoli nam na usunięcie oleju z kostki brukowej czy zaschniętego błota z elewacji – w takich sytuacjach potrzebujemy sporej siły.

Producenci, oprócz ciśnienia roboczego, podają również wartość ciśnienia maksymalnego. Dobrej jakości urządzenia są wyposażone w specjalne mechanizmy regulacyjne, dzięki którym jesteśmy w stanie dostosować wartość ciśnienia do realizowanych zadań:

moc – ma ona bezpośredni wpływ na możliwości myjki, a także generowane ciśnienie. Urządzenie o niewielkiej mocy nie pozwolą na efektywną, długotrwałą pracą, dlatego warto parametr ten dokładnie przeanalizować,

ilość wykorzystywanej wody – czyli ile litrów wody wykorzystywane jest podczas jednej godziny pracy urządzenia. Parametr ten jest istotny ze względu ekonomicznych, ale również ekologicznych,

długość węża – przekłada się na zasięg myjki, warto więc sprawdzić, w jakiej odległości od czyszczonych powierzchni znajduje się źródło wody, z którego korzystamy,

wyposażenie – ma ogromne znaczenie, ponieważ przekłada się na możliwości wykorzystania omawianego sprzętu. Producenci bardzo często wyposażają swoje myjki we wspomniane pianownice i szczotki. Pozwalają one na efektywne wykorzystanie rozmaitych środków czyszczących i mechaniczne usunięcie nawet największych zabrudzeń.

Ponadto w zestawach znaleźć można także dodatkowe dysze, a także zbiorniki, w których znajdują się środki czyszczące. Kupując myjkę ciśnieniową, powinniśmy sprawdzić również to, czy została ona wyposażona w różnego rodzaju zabezpieczenia, które chronią silnik przed przegrzaniem się lub innymi awariami. Dzięki temu możecie mieć pewność, że zakupiona przez Was myjka będzie służyć przez kilka lat, bez konieczności wykonywania rozmaitych napraw.

Artykuł sponsorowany

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl