Dom Jak kupić naczynia do płyt indukcyjnych?

Jak kupić naczynia do płyt indukcyjnych?

Płyty grzewcze, ze względu na dostępność i spadające ceny, zyskują coraz większą popularność. Mowa jest tu zwłaszcza o urządzenia indukcyjnych. Żeby jednak móc z nich korzystać, potrzebne są odpowiednie naczynia.

Przejście na indukcję pozwala nam przede wszystkim na wykorzystanie niezwykle nowoczesnych urządzeń, które dysponują wieloma dodatkowymi funkcjami, zdecydowanie ułatwiającymi proces gotowania. Przy użyciu specjalnych paneli, jesteśmy w stanie między innymi dostosować temperaturę pól grzewczych lub czas gotowania.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ wiele płyt posiada również specjalne czujniki, funkcjonujące w sposób automatyczny. W wielu przypadkach same wykrywają naczynie i na tej podstawie ustalają parametry pracy.

Czy do płyty indukcyjnej potrzebne są specjalne garnki?

Wszystkie wyżej wymienione funkcje prezentują się nad wyraz okazale. Przed dokonaniem ostatecznego zakupu nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na płycie i jej możliwościach. Jak się bowiem okazuje, nie obsługuje ona wszystkich garnków. Muszą zostać wykonane ze specjalnego materiału.

Jeśli tego nie sprawdzimy, może się okazać, że nagle pozostaniemy bez wyposażenia kuchennego. Do naszej dyspozycji pozostaje wyłącznie czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa i inne urządzenia, które nie są podgrzewane na kuchence. Pojawi się konieczność zakupu nowych garnków i patelni.

Co jednak istotne, ich dno musi zostać wykonane z materiału ferromagnetycznego, a więc metalu, który podlega procesowy namagnesowaniu. Dzięki temu pola grzewcze na płycie będą mogły zostać uruchomione. Gdy natomiast garnek podniesiemy, grzanie zostanie natychmiast wyłączone. Jest to jedna z tych funkcji, które sprawiają, że omawiane urządzenia są tak popularne.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu garnków?

Gdy wiemy już, dlaczego konieczna okaże się wymiana naszego wyposażenia kuchennego, warto wymienić kilka cech, którymi powinny wyróżniać się dobre garnki indukcyjne.

Na wstępie należy wspomnieć o oznaczeniach, które wskazują, że konkretne naczynia nadają się do użytku na płytach indukcyjnych. Poza informacją tekstową, będą to symbole fali utworzonej z pętli. Najczęściej pod nimi widnieje napis „induction”. Jeżeli chodzi o materiał, to, z wiadomych względów, będą to produkty metalowe, choć zdarzają się również połączenia dna ferromagnetycznego z innymi tworzywami, na przykład ceramiki.

Oczywiście inaczej powinny zostać wykonane uchwyty – zarówno samego garnka, jak i jego pokrywki. Musza one zostać pokryte specjalnym tworzywem, które nie będzie się nagrzewało pod wpływem temperatury. Dzięki temu korzystanie z garnków okaże się wygodne i bezpieczne.

Warto podkreślić, że poza standardowymi garnkami, na rynku znajdują się również odmiany parowe, do makarony, rondle, specjalne naczynia do przyrządzania mleka, a także niezwykle szeroki katalog patelni indukcyjnych. Wszystko to sprawia, że nie powinniśmy mieć większych problemów, by zaopatrzyć się w cały zestaw naczyń indukcyjnych.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Poza materiałem i sposobem wykonania, pamiętać musimy także o wszystkich kwestiach praktycznych. Sprawdzić powinniśmy przede wszystkim średnicę interesujących nas garnków, a także ich pojemność.

Musimy pamiętać także o tym, że nie wszystkie garnki indukcyjne nadają się do mycia w zmywarce. Należy sprawdzić to w specyfikacji produktu. Jeśli tego nie zrobimy, możemy szybko uszkodzić nasze nowe naczynia.

W każdym przypadku warto przeanalizować wszelkie opinie wystawiane przez użytkowników sklepu. Bardzo chętnie dzielą się oni bowiem swoimi doświadczeniami z użytkowania konkretnych produktów. Dzięki temu odpowiednio wcześnie dowiemy się, czy dane garnki rzeczywiście są warte zainteresowania.

Ile kosztują naczynia indukcyjne?

Pamiętać należy o tym, że na rynku dostępne są produkty różnej jakości. Niektóre z nich, poza cienką warstwą metalu ferromagnetycznego, dysponują również bardzo słabymi ściankami, przez co nie są zbyt wytrzymałe.

Wszystko to wpływa na ich cenę. Najtańsze garnki zakupimy już za około 15 złotych. Będą to jednak niewielkie naczynia o pojemności do jednego litra. W przypadku naczyń droższych, musimy przygotować się na wydatek od 50 do nawet kilkuset złotych. Oczywiście zawsze możemy zdecydować się na kompletne zestawy garnków, składające się z kilku elementów.

Niezależnie od tego, czego potrzebujemy, zawsze powinniśmy sprawdzić, czy wybrane naczynia na pewno mogą być użytkowane na płytach indukcyjnych.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl