Relaks Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne - najmodniejszy dodatek

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne - najmodniejszy dodatek

Współczesny mężczyzna przykłada coraz większą uwagę do nienagannej prezencji - a jednym z najmodniejszych elementów wizerunku są dziś okulary. Zarówno okulary korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne mogą podkreślić rysy twarzy, uzupełniać zawodowy look, dodawać nonszalancji. Bez względu na zmieniające się trendy, okulary powinny być wygodne w użytkowaniu.

Najciekawsze trendy w okularach korekcyjnych

Gdy ramka w pełni obrysowuje soczewki, okulary są uważane za pełnoramkowe. Pełne oprawki są dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz podkreślić swoje oczy. Te ramki są najbardziej wytrzymałe i są najlepszą opcją, aby pomieścić grubsze soczewki. W tej opcji mieści się wiele wariantów oprawek. Wyboru okularów korekcyjnych męskich dokonać można spośród takich kształtów jak ponadczasowe oprawki awiator, wayfarer czy oprawki owalne. Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się oprawki retro, które wyróżniają się masywną konstrukcją. Taka wyrazista opcja sprawdzi się idealnie zarówno w stylizacjach biznesowych, jak i codziennych. Warto podkreślić, że grube oprawki nie zawsze rzucają się w oczy - w ostatnich latach niezwykle modne są oprawki transparentne. Mogą mieć one delikatną kolorystykę lub być całkowicie przezroczyste, dzięki czemu wyglądają dyskretnie.

Pół-ramki bez obręczy zarysowują górną część soczewki i pomagają podkreślić górną połowę twarzy. Takie ramki okularowe oferują wyrafinowany wygląd z lekkim akcentem na oko.  Z kolei okulary bez oprawek są pozbawione oprawek. Ramy te składają się tylko z zauszników i mostka nosowego. Są nieco delikatniejsze niż inne typy ramek, ponadto zapewniają największe pole widzenia i są najlżejszą opcją.

Kształt oprawek to nie jedyne kryterium wyboru. Ważne jest także to, z czego wykonane są oprawki  z metalu, plastiku, a może metalu (aluminium czy tytanu). To, z jakiego tworzywa wykonane są oprawki, wpływa nie tylko na ich wygląd, ale także wagę i komfort użytkowania.

A jak wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędne nie tylko latem - chronią oczy przed słońcem czy odblaskami. Potrzebują ich kierowcy, narciarze, małe dzieci i dorośli. To dlatego okulary tego typu stały się najmodniejszym dodatkiem, przestając pełnić wyłącznie funkcję użytkową.

Okulary chroniące przed słońcem służą przede wszystkim blokowaniu dostępu promieni UV do oczu, ale jednocześnie - stanowią bardzo modny dodatek. Podobnie jak okulary korekcyjne, powinny być dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Obowiązuje zasada przełamania rysów i wyboru oprawek o kontrastującym kształcie. Twarz okrągła dobrze wygląda w oprawkach kanciastych, a kwadratowa - w okrągłych. Dobrze dopasowane okulary przeciwsłoneczne męskie zapewniają zatem nienaganny wygląd, a także są bardzo komfortowe w noszeniu.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl