Biznes i Szkolenia Meble dla firmy - jakie powinny być?

Meble dla firmy - jakie powinny być?

Decydując się na wybór konkretnych mebli dla firmy, głównie pod uwagę powinno wziąć się ich jakość, wygląd, a także wygodę. Nie mniej ważna jest funkcjonalność i dopasowanie do wielkości pomieszczenia. Jak widać ta lista jest dość długa, jednak spełnienie tych warunków jest niezbędne dla stworzenia jak najlepszych warunków, do prawidłowego wykonywania obowiązków zawodowych. Jakie zatem powinny być meble?

Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiednich mebli dla firmy?

Codziennie w pracy, większość z nas spędza po osiem, a  nawet więcej godzin. W ciągu roku sumuje się z tego ogromna ilość czasu. Trzeba pamiętać o tym, że ciągłe przebywanie w pozycji siedzącej, nie ma dobrego wpływu na nasze ciało. Dlatego tak ważny jest, przede wszystkim, zakup mebli (szczególnie krzeseł i biurek), których projektanci w pełni uwzględnili zasady ergonomii.

Co dzięki temu zyskujemy? Mianowicie, pewność tego, że nasi pracownicy w przyszłości unikną różnego rodzaju schorzeń i chorób zawodowych, które często są wynikiem nieodpowiedniego doboru mebli, do ich warunków fizycznych. Jednak dość często zdarza się, że np. z jednego biurka i fotela korzysta wielu pracowników. Jak wtedy dobrać taki mebel do indywidualnych preferencji? Najlepszym pomysłem będzie zakup takiego wyposażenia, które pozwoli na regulowanie wysokości poszczególnych jego elementów, wedle potrzeb danej osoby.

W jakim stylu wybrać meble do firmy?

To już wszystko zależy od tego jaką branżą zajmuje się firma. Na pewno na więcej ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, można pozwolić sobie w przypadku aranżacji biur architektonicznych, agencji reklamowych, czy przedsiębiorstw zajmujących się nowymi technologiami. Powinny być one otwarte na nowe rozwiązania i cechować się nowoczesnym designem. Również idealnie pasować będą tam ciekawe dodatki i różnego rodzaju kolorowe akcenty.

Takie awangardowe rozwiązania, nie sprawdzą się natomiast w przypadku branż, zajmujących się prawem lub ubezpieczeniami, gdzie większym powodzeniem cieszą się meble, o klasycznej formie. Dają one większe poczucie powagi, a także tworzą atmosferę profesjonalizmu i prestiżu. Wszystko to osiągnięte jest dzięki masywnej konstrukcji i szlachetnemu wykończeniu. Także cała koncepcja biura powinna być utrzymana w stonowanych i neutralnych barwach.

Odpowiedniej jakości materiały

Szczególną uwagę, przy wyborze odpowiednich mebli do firmy, powinniśmy także zwrócić na jakość materiałów, z jakich są wykonane. Zdecydowanie podkreślą one status wnętrza, jak i nadadzą mu ekskluzywny, ale nie ostentacyjny charakter. Wyposażenie takie sprawdzi się w każdym biurze, bez względu na charakter firmy. Zarówno materiały, z których wykonane są meble jak i tkaniny, którymi obijane są krzesła i fotele, muszą być atestowane i odporne na ścieranie.

Odwrotny efekt osiągniemy, decydując się na chińskie meble, ponieważ są one bardzo słabej jakości, a po drugie, nie spełniają określonych norm, narzuconych przez Unię Europejską. Również mają bardzo krótki okres gwarancji. Właśnie jeżeli o niej mowa, warto kupować meble, gdzie wynosi ona minimum trzy lata, krótszy czas jej trwania powinien od samego początku wzbudzić nasze wątpliwości.

Jakie meble dla biur zamkniętych, a jakie do open space?

W tradycyjnych zamkniętych biurach, meble mogą być większe i bardziej indywidualne. Obok biurka i krzesła, jest miejsce na umieszczenie dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak szafy i regały, dzięki którym uzyskamy więcej powierzchni, na przechowywanie niezbędnych dokumentów i akcesoriów.  

Na rynku jest bardzo szeroki wachlarz produktów i warto zapoznać się z ofertą przynajmniej kilku producentów. Meble dla firmy posiada WUTEH, producent oferuje meble do każdego rodzaju pomieszczenia. Również dotyczy to wyposażenia biur typu open space, w których znacznie trudniej jest stworzyć, miejsce do pracy, które będzie zapewniać choć trochę prywatności. Idealne rozwiązanie stanowić mogą specjalne ścianki i przegrody. Dzięki różnym rozmiarom i estetycznej oprawie, nadadzą jej niepowtarzalnego i funkcjonalnego charakteru.   

Meble do firmy powinniśmy dobrać tak, aby idealnie współgrały z profesją firmy, a także z potrzebami pracowników. Ponieważ to ich wygoda, samopoczucie i zdrowie powinno być najważniejsze.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl