Biznes i Szkolenia Czy warto iść na szkolenie strzeleckie?

Czy warto iść na szkolenie strzeleckie?

Kursy i szkolenia strzeleckie są obecnie coraz popularniejsze. W wielu miastach powstały profesjonalne strzelnice, które jednak dostępne są także dla amatorów. Coraz więcej osób po zakosztowaniu strzelania rekreacyjnego pod okiem instruktora, chce pogłębić swoją wiedzę o strzelectwie i nauczyć się posługiwania bronią, dlatego wybierają kurs.

„Nasze kursy przeznaczone są zarówno dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze strzelaniem, jak i dla osób, które chcą doskonalić swoje umiejętności. Szkolimy zarówno ludzi, dla których strzelanie to pasja, jak i tych, którzy potrzebują umiejętności strzeleckich w pracy” – opowiada dr Jarosław Hebda z www.shootingcracow.com/strzelnica.

Shooitng Cracow Academy to firma, która ma szeroką ofertę usług związanych ze strzelectwem. Nie tylko posiada dwie nowoczesne i rozbudowane strzelnice (w Krakowie i Białce Tatrzańskiej), ale zajmuje się też organizacją kursów i szkoleń. Wśród propozycji są też imprezy i eventy strzeleckie, na przykład firmowe imprezy integracyjne, wieczory kawalerskie i panieńskie itp.

Skupmy się jednak na samych szkolenia. Wśród propozycji Shooitng Cracow Academy znajdziemy szkolenia sportowo – dynamiczne obejmujące posługiwanie się bronią krótką i długą oraz szkolenia bojowe z posługiwania się bronią krótką.

Te pierwsze dedykowane są amatorom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem – na szkoleniu podstawowym dowiedzą się wszystkie, co niezbędne, by zacząć dobrze strzelać. Szkolenia kolejnych stopni przeznaczone są dla pasjonatów strzelectwa sportowego i dynamicznego, którzy chcą szlifować swoje umiejętności pod okiem utytułowanych strzelców, jakimi są instruktorzy w tej firmie. Szkolenie na poziomie podstawowym trwa sześć godzin i obejmuje między innym takie zagadnienia, jak zasady bezpiecznego posługiwania się krótką bronią palną, prawidłowa postawa strzelecka czy trening pamięci mięśniowej. Podczas szkolenia uczestnik wykorzysta minimum sto sztuk amunicji. Na kolejnych poziomach przychodzi czas na szlifowanie umiejętności. Pojawiają się takie zagadnienia, jak poruszenie się z bronią do przodu oraz umiejętne cofanie się z bronią.

Szkolenia ze strzelectwa bojowego przeznaczone są dla osób, które są przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym w posługiwaniu się danym typem broni. Ich celem jest przygotowanie do użycia broni w sytuacji realnego zagrożenia. Na kursie DEFENSIVE PISTOL LEVEL – UŻYCIE PISTOLETU W SAMOOBRONIE poruszane są zarówno aspekty prawne i psychologiczne, jak i kwestie czysto techniczne. Szkolenie składa się z części wykładowej i praktycznej.

Nie brakuje też szkoleń tematycznych dla osób na poziomie zaawansowanym. Prowadzone są na przykład kursy doskonalące umiejętność posługiwania się bronią krótką w warunkach ograniczonej widoczności czy trening strzelania z jadącego pojazdu lub strzelania jedną ręką. Interesującym szkoleniem jest nauka strzelania z broni krótkiej do celów ruchomych.

Warto podkreślić, że same szkolenia to dopiero początek – wszystkie techniki strzeleckie wymagają długich ćwiczeń, by opanować je naprawdę dobrze. Na strzelnicy Pasternik w Krakowie można skorzystać ze świetnej infrastruktury, by ćwiczyć umiejętności na każdym poziomie zaawansowania. Poza krytymi stanowiskami znajduje się tam także oś strzelecka na sto metrów. Osoby posiadające stosowne licencje mogą ćwiczyć samodzielnie. W pozostałych przypadkach należy wykupić pakiet obejmujący także opiekę instruktora. Liczba pakietów strzeleckich jest bardzo duża, w razie specjalnej potrzeby można też skomponować własny. W cenie zawsze są okulary ochronne oraz słuchawki wygłuszające.

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl