Motoryzacja Czy wynajem samochodów na czas jest opłacalne dla przeciętnego Polaka?

Czy wynajem samochodów na czas jest opłacalne dla przeciętnego Polaka?

W ostatnim czasie w Polsce bardzo popularny staje się car sharing. O ile w innych krajach ten termin jest już dosyć długo znany, to u nas wiele osób dopiero się o nim dowiaduje i uważa, że minie sporo czasu im wdroży się na stałe. Warto jednak poznać zalety systemu car sharingu, a myślę, że wtedy wiele osób przekona się do tego, że jest sporo lepszy i bardziej opłacalny niż wiele innych oferowanych form transportu, czy też wypożyczania samochodów.

Do argumentów stawiających się za car sharingiem możemy zaliczyć to, że jest to ekonomiczne oraz ekologiczne rozwiązanie, a także wpływające dobrze na komunikację w miastach. W Polsce car sharing został wprowadzony przez firmę 4Mobility.pl i jest stale rozwijającym się rozwiązaniem motoryzacyjnym. Należy również wspomnieć, że korzystanie z takiego portalu jest naprawdę proste, a samo wyszukiwanie wolnych samochodów w okolicy, w której się znajdujemy, trwa kilka minut. Każdy, kto przynajmniej raz korzystał z usług car sharingu, widzi z pewnością o wiele więcej plusów. Smartfony posiadają wszyscy, więc znalezienie samochodu na kilka godzin, czy też kilkanaście minut jest banalnie proste. Również jeśli chodzi o koszty związane z wypożyczeniem, to są naprawdę niskie. Płacimy tylko za usługę wtedy, gdy korzystamy z samochodu, a czekające samochody na parkingach są zatankowane, nie narażając nas na dodatkowe czynności. Jest to z pewnością bardzo rozsądne rozwiązanie, w szczególności w większych miastach, gdzie ludzie często potrzebują samochód na dosłowną chwilę, na przykład po to, aby zrobić zakupy. Płacić za usługi możemy kartą kredytową, co również jest naprawdę wygodne. Jest więc wiele argumentów przemawiających za tym, żeby korzystać z takich usług.

Również względy ekonomiczne przemawiają za korzystaniem z car sharingu. Według danych, na wynajmie krótkoterminowym samochodu, można zaoszczędzić nawet o połowę w porównaniu z taksówkami. Również w przypadku, gdy z samochodu korzystamy sporadycznie, taka opcja jest godna uwagi, gdyż nie musimy narażać się na zakup własnego samochodu oraz koszta związane z jego utrzymaniem. Jest to więc ekonomiczne rozwiązanie pod wieloma względami.

 

Materiał zewnętrzny

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl