Dom Kryteria wyboru właściwej łuparki do drewna

Kryteria wyboru właściwej łuparki do drewna

Jakie są kluczowe cechy, na które należy zwrócić uwagę? Ważne jest, aby pamiętać, że łuparki do drewna nie są czymś, co można kupić. Jeśli potrzebujesz jej na zimę, przyda Ci się podczas wiosennych porządków w ogrodzie, kiedy będziesz musiał usunąć kilka drzew. Szkoda by było zmarnować tak cenny surowiec już dziś. Ale ręczne rąbanie drewna, powiedzmy sobie szczerze, to żmudne i zawodne zajęcie. Kolejnym aspektem jest bezpieczeństwo. Wszyscy wiemy, że podczas wykonywania takich czynności może dojść do wypadków. 

Rodzaje łuparek do drewna

Zasada działania jest główną różnicą pomiędzy różnymi typami łuparek. Na przykład, rozłupywarki kinetyczne i hydrauliczne mają podobną zasadę działania: klocek jest dociskany do klocka w celu rozbicia go na kawałki. Istnieje wiele rodzajów rozłupywarek.

  • Kinetyczne - drewno może być szybko i efektywnie rozłupane przy użyciu energii kinetycznej. Są one ciche i mogą pracować szybko, co jest ich zaletą. Ten typ rozłupywarki wykorzystuje system z kołami zamachowymi. Klin jest przytrzymywany przy klocku, który będzie obrabiany. Rozłupywarka ta może być używana w kraju i może wytrzymać nacisk do 5 ton. W produkcji przemysłowej nacisk rozłupywarki może osiągnąć kilkadziesiąt i więcej ton. Rozłupywarka kinetyczna jest bezpieczna ze względu na szybki mechanizm odwracający.
  • Świdrowe - Są to bardzo popularne i często stosowane urządzenia. Składają się z łożyska wału, ślimaka o średnicy od 60 do 170 mm oraz stołu roboczego, na którym zbudowana jest konstrukcja urządzenia. Rozłupywarka ślimakowa wykorzystuje ruch obrotowy. Ślimak służy do rozłupywania bloków drewna.
  • Hydrauliczne - Najbardziej zaawansowane technologicznie są łuparki hydrauliczne. Znajdują one zastosowanie w dużych gospodarstwach rolnych, jak również w zakładach przemysłowych, gdzie konieczne jest rozłupywanie dużych bloków drewna. Rozłupywarka hydrauliczna działa tak samo jak kinetyczna, ale jest napędzana przez pompę hydrauliczną i tłok. Tłok w cylindrze jest poruszany przez pompowany olej, który na niego napiera. 

Sprawdź także: https://luparki-hydrauliczne.pl/poradnik-zakupu-luparki-do-drewna_ehsx.a

łuparka do drewna

Jak działa rozłupywarka do drewna

Musimy znaleźć sposób na wyjście z takiej sytuacji. Rozłupywarka do drewna jest na to najlepszym sposobem. Narzędzia te zwiększają szybkość cięcia drewna, nie wymagają zbyt dużej ingerencji z naszej strony i zajmują mniej czasu niż ręczne operacje. Jest łatwa w użyciu. Wystarczy umieścić kawałek drewna w odpowiednim miejscu na rozłupywarce, a maszyna go przetnie. Można również umieścić drewno na rozłupywarce. W przeciwieństwie do zwykłej piły, szybko podzieli je na wiele kawałków. 

Ile kosztuje łuparka do drewna?

Ta inwestycja jest dosyć droga. Sześćset złotych to jedna z najbardziej przystępnych cenowo łuparek. Profesjonalny sprzęt może być drogi. Może on kosztować nawet tysiąc złotych. Średnia cena sprzętu z bardzo wysokiej półki to trzy tysiące. Jest to sprzęt dla najbardziej wymagających. Jeśli masz dość ręcznego cięcia drewna i nie jesteś w stanie tego zrobić, zaopatrz się w łuparkę. Urządzenia te szybko zyskały dużą rzeszę zwolenników. Już nigdy nie wrócisz do starych sposobów pracy, jeśli choć raz miałeś przyjemność z nich skorzystać. 

O nas

Najciekawsze informacje z dziedziny biznesu, prawa czy marketingu

Kontroluj swój biznes pamiętając o chwili relaksu

E-mail: kooperacja@skutecznypartner.pl